Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyikben szerettek jobban...

Melyikben szerettek jobban olvasni? Jelen idő vagy múlt idő?

Figyelt kérdés

Melyiket miért szeretitek/miért nem?


Írok egy történetet jelen időben (mert ez passzol hozzá), de van, hogy akaratlanul átmegyek múlt időbe. És egy-két résznél nem tudom, ezt most jelen időben kéne írni, vagy múltban. Bár példát nem tudok felhozni.



2021. jan. 4. 23:03
A kérdező szavazást indított:
Jelen idő
Múlt idő
Nem számít
26 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
19%
Faca kérdés. 😂
2021. jan. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
17%
Mi van??!!!
2021. jan. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt a könyvet szereted jobban, ami jelen időben íródott, vagy azt, ami múlt időben?
2021. jan. 4. 23:46
 4/9 anonim ***** válasza:
9%

Nincs ilyen könyv ami csak jelen vagy csak múlt időben játszódik. Teljesen kizart. Hiszen minden történetben van előzmény vagy visszautalas a múltra, vagy előre a jövőbe.


A kérdés teljesen irreleváns.

2021. jan. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

Te se vagy túl okos, 4 :D Au igeidőről szólt a kérdés. Tehát jobban szereted, ha a narráció múlt avagy jelen időben van-e.


Kiment a házból, becsukta az ajtót, és elindult dolgozni.


Kimegy a házból, becsukja az ajtót, és elindul dolgozni.



Amúgy nekem mindegy. Magyarul múlt időből látni többet, de angolul pl. mostanában szinte csak jelen idős könyveket olvastam.

2021. jan. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

Értem a kérdést, és azt is, hol zavarodsz össze. Én a múltad kedvelem jobban.



Azt kell figyelned, a történet idejéhez viszonyítva az múlt vagy jelen idő.


Pista leveszi kalapját a fejéről és a fogasra akasztja. Kissé csicsás darab, nekik is ilyen van otthon.


Pista leveszi kalapját a fejéről és a fogasra akasztja. Kissé csicsás darab, nekik is ilyen volt otthon. - itt tehát arról van szó, hogy már nem ilyen fogssuk, de régebben nekik is ilyen volt.

2021. jan. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
Csak és kizárólag a múlt időt. Egy könyvnél nem találtam eddig zavarónak a jelen időt, de egyébként engem nagyon zavar, teljesen kizökkent az olvasásból és nem tudok koncentrálni a sztorira.
2021. jan. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2021. jan. 5. 13:22
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a múlt időt jobban preferálom, de lehet, hogy ez azért van, mert mióta az eszemet tudom, én csak is múltban írok, mert jelen időben egyszerűen nem megy. Értem én azalatt azt, hogy eddig bármikor is megpróbáltam a jelenidőt, pár sorral lejjebb már automatikusan múltban írtam. Szóval már nagyon megszoktam a múltidőt, mind írásban, mind olvasásban.


Amúgy nekem egy kissé fura is a jelen idő. Néha volt olyan, amikor írtam, hogy egy-egy jelenetnél úgy voltam vele, hogy "ez sokkal jobb lenne jelenidőben". De ennyi. Viszont szerintem múlt időben jobban le lehet írni a dolgokat. Sokkal "szebb" múltban, meg szerintem természetesebb. Mármint, ha pl. te elmesélsz egy történetet egy barátodnak, te sem jelen időben beszélsz. Szóval szerintem nekem ezért is ennyire ellenszenves a jelen idő. Nem tudom, hogy ennek így van-e értelme. :D


Viszont az érdekes dolog az, hogyha angolul olvasok, akkor nem annyira zavar a jelen idő, de magyarban igen. Talán azért, mert a magyar nyelvet többet használom, többet olvasok magyarul, stb.


De amúgy ha jó a sztori, akkor tökmindegy, élvezhető lehet így is meg úgy is, de ha választani kell, inkább múlt.

2021. jan. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!