Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi legyen a címe?

Mi legyen a címe?

Figyelt kérdés

Van egy történetem( még csak vázlat), de nem tudok neki címet adni. Egyszerűen nem megy

Aki tud vagy szeretne segíteni írjon rám, és elküldöm, hogy miről szól.( urban fantasy)


2021. jan. 5. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Címet akkor adunk, amikor már kész az írásmű.

Nem címre építjük a történetet, hanem fordítva.

2021. jan. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A történet megvan, csak kidolgozva nincs
2021. jan. 5. 21:27
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem elküldheted ha szeretnéd, megpróbálok segíteni, de igazából ezt neked kellene kitalálnod :)
2021. jan. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Esetleg tudok segíteni, ha még kell.

Én is írok novellákat. Tudom, milyen a címválasztás, de nekem eddig még mindig sikerült.

2021. jan. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 TR75 ***** válasza:
Ideiglenesen írj neki munkacímet, valóban akkor érdemes majd címet adni, ha már legalább nyersen kész az egész.
2021. jan. 6. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igaza van az ötösnek, én is gyakran használok munkacímet, amíg nincs végleges, illetve, amíg a történet csak vázlat.
2021. jan. 6. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 TR75 ***** válasza:

Gondolj bele, adsz egy címet, az félre is viheti a történetet (mivel ragaszkodsz hozzá). És egyébként is előfordulhat, hogy a tutifix überbrutál gigajó címről menet közben kiderül, hogy van nála sokkal jobb. Akkor nem írsz tovább? Például egy amúgy semmilyen párbeszédben az egyik szereplő mond két szót, amit tökéletesen használhatsz címként.

Szóval akár adhatod neki azt az ideiglenes címet is, hogy "Regény". Nem lényeges, mert már megvan a történet. Csak a cím hiányzik. Ezen ráérsz akár akkor agyalni, amikor tisztázod a kész szöveget. Sőt, akár kaphatsz javaslatokat is rá olyanoktól, akiknek megmutatod az írást.

2021. jan. 6. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járok, két regényen dolgozom éppen, megvannak a vázlatok, én már el is kezdtem mibdkettőnek az írását. Címet még egyiknek sem adtam. Vannak ötleteim, az egyikhez három, a másikhoz egy, de nem érzem még őket az igazinak. Majd ha készen leszek, egyben elolvasom és meglátom, mi is lesz a legjobb. Addig mindkettő munkacíme a főszereplők nevével fut, tehát "Pisti és Julcsa". Ennyi.

Novellákat is szoktam írni, ott van, hogy előbb látom már, mi lesz a legjobb cím, de ott is inkább befejezzem és majd csak akkor írom fölé véglegesen, amikor már teljesen biztos, hogy az az igazi.

Címet adni igazából kicsit olyan, mint gyereket elnevezni. Tervezgetsz hónapokig, de hiába akarod te Mariskának hívni, ha egyszer fiad lesz. Majd amikor a kezedben fogod a gyereket és látod, hogy na ő egy Józsi, akkor elnevezed.

2021. jan. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!