Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Szukits könyvkiadónak mi az...

A Szukits könyvkiadónak mi az átlagos fordítási ideje?

Figyelt kérdés
Tegnap debütált az első két Star Wars: The High Republic regény, és a mai napon a képregény-sorozat első száma is megjelent. Már tűkön ülve várom, de szerintem ezzel nem vagyok egyedül. Viszont amennyire lelkes lettem, a következő pillanatban legalább annyira le is hangolódtam, ugyanis realizálódott bennem: a magyar fordításra bizony még várni kell. Elkezdtem számolgatni hogy kb mikorra kaphatom kézhez a köteteket..... de ekkor arra is rá kellett jönnöm hogy annyi tapasztalatom még nincs a Szukitssal (amit rendeltem is onnan, az mind 2-3 éves könyv volt már szinte) hogy hitelesen számoljam. Szóval mit tehetek? Az internet népéhez fordulok. Azok akik rendszeresen követik a Szukits közléseit, esetleg tudnának egy tapasztalatot mondani hogy körülbelül mennyi a Szukits fordítási és nyomdaideje? A Thrawn: A káosz ébredéséből úgy sejtem hogyha nagyon sietnek akkor valahol 4 hónap körül mozog ez az idő. Szerintetek mikorra kaphatjuk magyarul is kézbe a High Republic köteteket?

2021. jan. 6. 22:55
 1/3 b1812567 ***** válasza:
100%

Azért ez nem csak a fordítás sebességén múlik.

Általánosságban:

Visszafelé számolva a nyomdába adás és a polcokra kerülés közt 2-4 hét telik el. Előtte korrektúrázzák, tördelik, az is 2-4 hét. Az előtt jó esetben szerkesztő is átnézte a fordítást, az szintén 1-2 hét. Maga a fordítás meg tág keretek közt mozog, lehet 1 hónap de 1 év is, erősen függ a szövegtől meg a fordító leterheltségétől.

Nyilván a kiadó nem egy könyvön dolgozik egyszerre, tehát hiába lenne mondjuk 2 munkanap egy munkafázis, ha az eloszlik 2 hétre mert még 10 másik könyv készül mellette.


És akkor még nem is beszéltünk arról, hogy meg kell venni a jogokat, amihez tárgyalni kell róla, vagy mikor kapják meg a szöveget, egyáltalán a kiadói tervben milyen prioritással bír az adott könyv és még számtalan dologról.

Mert lehet, hogy egy kiadónál már kész is van egy adott könyv, de várnak a megjelenéssel, mert mondjuk a Könyvhétre akarják időzíteni.

2021. jan. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nos, tudtommal a Szukitsnak általános szerződése van a Star Wars kötetekre, és mivel ez a nagy húzóereje a kiadóknak (meg a DC képregények) ezért jelenleg ezek elég nagy prioritást élveznek (interjúban meg is erősítették hogy jelenleg azon dolgoznak hogy minnél hamarabb kiadják, de még körülbelül dátumot sem tudtak mondani). Általánosságban elmondható hogy jogi és prioritási kérdésekben a hamarabbi kijövetelnek kedvez a helyzet.
2021. jan. 6. 23:38
 3/3 b1812567 ***** válasza:
100%

Akkor gondolom idén meg is jelenik.

De a legjobb, ha megkérdezed közvetlenül a kiadót. :)

2021. jan. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!