Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Csillagok háborúja a Földre...

Csillagok háborúja a Földre vetítve? Érdekes könyv lenne?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy az egész star wars univerzumot áthelyezném a mi bolygónkra. A Galaktikus Köztársaság helyett egy Európa és a teljes amerikai kontinens Globális Köztársasága lenne, a szeparatisták egy Ázsia-Ausztrália Unió lennének. A bolygónkat átjárná az Erő, lennének jedik és shitek, más Erőhasználó törzsek (pl Afrika déli részein) és természetesen klónkatonák. A sivatagokat kiterjedt maffiahálózat felügyelné (mint a huttok). Idegen értelmes fajok is élnének itt, twi'lekek, vukik, nautoliaik, besalisk, cereai, togruta, neimodiai, kaminoiak (déli sarkon titokban élnének. Az űrhajók egyszerű repülőgépek lennének, amik nem képesek az űrutazásra, és a tenger alatt is zajlana a háború. Az Ezeréves Sólyom például egy tengeralattjáró lenne.


Most jött meg az ihlet, azonnal ide jegyzeteltem, elnézést ha nagyon kusza és követhetetlen lett :D


Mit szóltok egy ilyen könyvhöz?

Természetesen online jelentetném meg, mint egy fanfiction. Elképzelhetőnek tartom, hogy nem közvetlenül plagizálnám a Csillagok Háborúját, hanem sokmindent átírnék, de az alap sztori - ahogy fentebb leírtam, két hatalom harca - és a rejtélyes energia, ami mindent összeköt és néhányan irányítani tudják maradna!



2021. jan. 7. 18:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, érdekes lenne, főleg ha hatásosan van megírva, DE:


Nem hinném, hogy Lucas papa, vagy épp a Disney - akik megvették az SW jogait - nagyon örülnének neki.

Annak idején - de szerintem ez ma sincs másképp -, nagyon szigorúan vették még a mercandishinget (SW-s ajándék tárgyak, kütyük stb) is, mindenre lesújtottak, megsemmisítettek, ami az ő sagájukhoz tartozott.


Ha csak fanfictiont írnál, amihez ingyenesen hozzáfér bárki, arra megvan a sansz, hogy nem érdekli őket. DE ha bármi bolygót-élőlényt-gépezetet stb felhasználsz azon a néven, ami védett, keményen szankcionálnak, beperelhetnek, és nehogy azt hidd, hogy itt nem érnek utol.

2021. jan. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egész jó ötlet, de:


"Idegen értelmes fajok is élnének itt"


Inkább legyen az, hogy ezen a bolygón az emberekkel párhuzamosan más értelmes fajok is kifejlődtek, mert ha vannak idegenek, akkor az maga után vonja az űrutazást.


"Az Ezeréves Sólyom például egy tengeralattjáró lenne."


A SW világában egy űrhajóval el lehet jutni kb bárhova, de a te Ezeréves Sólyom változatod csak a vízalattra korlátozódik. Legyenek inkább hibrid járművek szerintem. Pl alapjában véve tengeralattjáró, de szárnya is van, s hosszab-rövidebb ideig repülőként is funkcionál, ha kell.

2021. jan. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Eddig is rengeteg fanfictiont olvastam magyarul és angolul, azóta sem tiltották ezeket Lucasék vagy a Disney.


De most nem törvényessége érdekel, hanem a történet mennyire egyedülálló, mennyire kelti fel az emberek érdeklődését?

Tehát szerinted ebből akár egy jó sztori is születhet? :D

2021. jan. 7. 18:58
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg kész, dobj meg egy linkkel. :)


Amúgy világépítésben jó vagyok (logika szempontjából), ha valami eszedbe jut, írd meg. :)

2021. jan. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
2-es tudom, nem úgy értettem hogy űrből jött fajok, hanem ezek a fajok a földön fejlődtek ki. Ami az SW-ben egy bolygó faja, az itt egy szigeté. A dél-amerikai dzsungelben élnének a vukik, az antarktisz elfeledett népe lenne a kaminoiak, a twi-lekek az Indiai-félsziget őshonos faja lenne, a togruták az ázsiai sztyeppék népe, stb. stb. A nautoliai faj a vízben fejlődött majd valamelyik szigetre költöztek át. A történelemről: a Globális Köztársaság a szárazföldi területek 60%-át foglalta magába, majd jöttek a szeparatisták és Ázsia országai és Ausztrália országai (itt több is van) kiszakadnának.
2021. jan. 7. 19:03
 6/15 anonim ***** válasza:
71%

"lennének jedik és shitek"


xDxDxDxD

Remélem nem csak elírás, hanem tényleg shitek lesznek. :D


Amúgy miért nem találod ki a saját dolgaidat? És miért írod oda, hogy ez csak a star wars, csak a földön? :D

A fantasyk többségében több faj él egymás mellett és használnak valamilyen varázserőt.

Nem teljesen értem, hogy ez akkor miben lenne más?

2021. jan. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
basszuus de gaz sithek akart lenni. felreirtam :D
2021. jan. 7. 19:49
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
1-es: ha nem keres vele pénzt, azt csinál amit akar, nem fogják basztatni
2021. jan. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
#8: Igen, ezt írtam én is, hogy ingyenes fanfictiont mostanában nem büntetik, bár emlékszem, eleinte voltak perrel fenyegetőző botrányok, amíg rá nem jöttek, hogy ez nekik is reklám.
2021. jan. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
38%
Számomra pont a lényeg veszne el: a világ. A Star Wars egyik legjobb része, hogy több galaxison átívelő történet, ahol egy bolygót felrobbantása se lehetetlen. Ha az egész a Földön játszódna, elveszne ez az elem. Elveszne a nagysága.
2021. jan. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!