Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Csillagok háborúja a Földre...

Csillagok háborúja a Földre vetítve? Érdekes könyv lenne?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy az egész star wars univerzumot áthelyezném a mi bolygónkra. A Galaktikus Köztársaság helyett egy Európa és a teljes amerikai kontinens Globális Köztársasága lenne, a szeparatisták egy Ázsia-Ausztrália Unió lennének. A bolygónkat átjárná az Erő, lennének jedik és shitek, más Erőhasználó törzsek (pl Afrika déli részein) és természetesen klónkatonák. A sivatagokat kiterjedt maffiahálózat felügyelné (mint a huttok). Idegen értelmes fajok is élnének itt, twi'lekek, vukik, nautoliaik, besalisk, cereai, togruta, neimodiai, kaminoiak (déli sarkon titokban élnének. Az űrhajók egyszerű repülőgépek lennének, amik nem képesek az űrutazásra, és a tenger alatt is zajlana a háború. Az Ezeréves Sólyom például egy tengeralattjáró lenne.


Most jött meg az ihlet, azonnal ide jegyzeteltem, elnézést ha nagyon kusza és követhetetlen lett :D


Mit szóltok egy ilyen könyvhöz?

Természetesen online jelentetném meg, mint egy fanfiction. Elképzelhetőnek tartom, hogy nem közvetlenül plagizálnám a Csillagok Háborúját, hanem sokmindent átírnék, de az alap sztori - ahogy fentebb leírtam, két hatalom harca - és a rejtélyes energia, ami mindent összeköt és néhányan irányítani tudják maradna!



2021. jan. 7. 18:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

De hát sok esetben az itteni helyzetre reflektál Lucas is, csak használt absztrakciót és fantasy környezetbe helyezte, meg nyilván megtolta még egyéb elemekkel. Ezért is tudsz bizonyos párhuzamokat összehozni a mi világunkkal.


Egy fanfiction-be minden belefér, de azok meg egyrészt inkább a világukban játszódnak, másrészt valamit hozzá akar tenni az univerzumához, játszogatva vele és bővítve azt.


Mindegy, írd meg amilyenre gondolod és kész, nem kell ezt túlgondolni. Jött egy elképzelésed, csináld meg és majd gyakorolsz, illetve tanulsz közben.

2021. jan. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Szép délutánt,jó kiinduló alap.

Ha meg kész, dobj meg egy linkkel. :)

Én imádom az űroperákat....

De szerintem nem kell a földhöz ragadni... Itt a környéket,pl Marsot is bele lehet venni,sőt űrgyarmatok.Katonai scifis beütés stb...

(Én pár novella után elgondolkodnék ekönyv kiadáson.Illetve saját univerzum kitalálása.

Bár én olvasó vagyok,nem író.Viszont magyar irók könyveit szívesen vásárolom ekönyvként!)

2021. jan. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%

Biztos, hogy le akarod szűkíteni a Földre?


Már így is élnek a bolygónkon idegen értelmes fajok. Medvegyev orosz miniszterelnök már megerősítette például:


[link]

2021. jan. 10. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Hasonlóra én is gondoltam,de nem úgy,hogy kiszedek egy galaxist és ráhelyezem egyetlen bolygóra,csupán "belevonnám" a Földet is. Bár arra még nem jöttem rá,hogy hogyan kivitelezném,mert vagy úgy írom meg,hogy mi is felzárkózunk már technikailag a "többiekhez",de akkor valahogy számomra elveszne a lényege,mert csak egy lennénk a sok közül. Viszont ha meg meghagynám az embereket a Star Wars világához képest fejletlennek és törékenynek,akkor meg csak egy közönséges feláldozható bolygó leszünk,akiket fel lehet robbantani szemrebbenés nélkül.
2021. jan. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Hol olvasható a fanfic?
2022. febr. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!