Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Javasolnátok nekem olyan...

Javasolnátok nekem olyan könyveket, amiket úgy gondoltok, hogy mindenkinek muszáj elolvasni, de emellett szórakoztató vagy kellőképpen tanulságos? (többi lent)

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok, mint az Tolsztoj - Anna Karenina vagy Margaret Mitchell - Elfújta a szél.


Olyanokat keresek, amik alapkönyvek, de nem az a fajta, amit csak azért olvasol el, mert muszáj, hanem azért, mert van benne tanulság, egyfajta vonzalom árad belőle és a története olyan dolgokat taglal, amik mindenképpen elgondolkodtatnak és nem feltétlen a happy endre fókuszál. Ezek mellett pedig nem unalmas, nem vontatott.



2021. jan. 8. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez mindenkinek szubjektív. De mindegy.


Mika Waltari könyvei, pl. Szinuhe, Mikael

Richard Powers: Égig érő történet

Patrik Svensson: Tenger a tengerben

William Golding: A legyek ura

Mary Shelley: Frankenstein

2021. jan. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Orwell: 1984
2021. jan. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Lovecraft számít?
2021. jan. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szabó Magda - Az ajtó

Életem legmaradandóbb olvasmánya volt.

2021. jan. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Oscar Wilde: Dorian Gray arcképe (de minden más is Oscar Wilde-tól)

Dickens: Két város regénye

Emily Brontë: Üvöltő szelek (az elején lassan indul be, de érdemes kivárni a végét!)

Harper Lee: Ne bántsátok a feketerigót

J.D. Salinger: Zabhegyező (sokan azt mondják, hogy a Rozsban a fogó fordítás jobb, mert pontosabb, de szerintem hangulatban sokkal megkapóbb és hatásosabb a Zabhegyező), Kilenc történet (ez egy novelláskötet és nagyon jó történetek vannak benne)

Örkény: Egypercesek

Kafka: Átváltozás

Sylvia Plath: Üvegbúra (itthon talán kevésbé ismert név, de Amerikában eléggé alapnak számít, és nagyon izgalmasak a szövegei)

E.T.A. Hoffmann: Az arany virágcserép

Tolsztoj: Háború és béke (nagyon-nagyon hosszú, de szerintem élvezetes olvasmány, ha szereted a részleteket)

Jane Austen: Büszkeség és balítélet

Standhal: Vörös és fekete

Kundera: A lét elviselhetetlen könnyűsége (ez nem tipikus klasszikus irodalom, filozófiai regény a létről és az élet nagy kérdéseiről, de ha nekem kéne összeállítanom a kötelezők listáját, biztos az első helyen lenne. Tipikusan az a könyv, ami minden élethelyzetben neked fog szólni, mert annyi a mondanivalója, ezt mindenképpen érdemes elolvasni, akár többször is.)

Szabó Magda: Álarcosbál, Freskó

2021. jan. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!