Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik Harry Potter szereplőt...

Melyik Harry Potter szereplőt gyűlölöd legjobban az alábbiak közül ?

Figyelt kérdés

2021. jan. 10. 01:58
A kérdező szavazást indított:
Voldemort
Bellatrix Lestrange
Dolores Umbridge
Féregfark
Perselus Piton
Draco Malfoy
Lucius Malfoy
Rita Vitrol
Gilderoy Lockhart
Ifj. Barty Kupor
82 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Umbridge, mert a gimis angol tanaromra emlékezetett.
2021. jan. 10. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem arról mindenkinek a legjobban utált tanára ugrott be. :D
2021. jan. 10. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Umbridge-re tettem a voksomat. Engem a volt töritanárnőmre emlékeztet felső tagozatos koromból.
2021. jan. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Lockhart. Umbrige szerű tanárom szerencsére nem volt, de nagyon sok Lockhartot találtam az évek során >.>
2021. jan. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Draco Malfoy. Azokra emlékeztet, akik cseszegettek suliban kiskoromban.
2021. jan. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Aniko121 ***** válasza:
100%
Umbridge és Lochart. A falra mászik a férfitól, Umbridget pedig az első pillanattól gyülőlöm.
2021. jan. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Vanesza5 ***** válasza:
100%
umbridge nekem a matek tanárom volt hasonló
2021. jan. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

Pettigrew (egyik). Griffendéles létére gyávább volt, mint a legtöbb mardekáros, és durván kihasználta a barátait. Nemcsak, hogy segítettek neki animágussá válni, de szerintem James és Sirius nélkül nem jutott volna át se az RBF-en, se a RAVASZ-on. Ő meg cserébe elárulja őket, minek következménye, hogy James meghal, Sirius pedig börtönbe kerül ártatlanul. Nem hiszem, hogy csak Voldemorttól való félelme miatt volt ilyen, elvégre tudhatta volna, hogy nagyon kis esélye van arra, hogy kiderüljön, ő a titokgazda. Képes volt megölni 12 muglit, hogy elkerülje Sirius bosszúját, előtte pedig Remust tehette gyanússá Sirius szemében. Végső soron bár ő okozta közvetetten Voldemort testének elvesztését, 13 évvel később gyávaságból felkeresi a nagyurat, hogy helyrehozza hibáját. Nem hiszem el, hogy oké Sirius és Lupin kereshetik őt, de simán elbújhatna valahol a világon, nem volt már nagyon amúgy sem semmije Angliában. Ráadásul még a szolga húsát is ő adja, Kuporral együtt legyőzi Mordont, Bertha Jorkinst elfogja, Cedricet megöli. Képes volt végignézni, ahogy Voldemort megkínozza Harryt (őszintén itt tettem volna pontot az ő életére, ahogy látja Harry szenvedését, megpróbált volna segíteni, és hát oké, nem lett volna esélye Voldemorttal szemben, de jobb megváltást kapott volna. Amit később tett a Malfoy-házban az azért nem volt annyira a szikrányi embersége nekem legalábbis). Nem mellesleg még az se hatott rá, hogy ugye Voldemort áldozatai előtörnek a pálcájából, és könyv szerint szidalmakat mondtak a halálfalóra. Itt kíváncsi lettem volna, hogy James és Lily mit szóltak Peterhez.


A második Bellatrix. Nő létére kegyetlenebb volt, mint a többi halálfaló. Az őrületbe kergette Neville szüleit, ami nemcsak a szülők szemében volt rosszabb a halálnál, de a gyerek szemszögéből is. Annál is inkább, mert Neville ezt nem igazán tudta feldolgozni, míg nagyanyja igen, és később már nehezebben vitte unokáját a kórházba. Egyébként ez egy ostoba lépés volt Bellatrix részéről, mert Frank és Alice aurorok voltak ugyan, de hogy pont ők tudjanak Voldemort hollétéről... Nagyobb sikerrel járhatott volna pl. Mordonnál. Aztán megölte Siriust, Dobbyt, Tonks-t és ha jól rémlik, Fred is miatta halt meg. Megkínozta Hermionét, és Ginnyt is majdnem megölte. Ja meg mikor ő kiszabadult és Lucius került a helyére, végig konkrétan terrorizálta Dracot, hogy teljesítse a nagyúr feladatát.

2021. jan. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Umbridge és minimális lemaradással Lockhart, valamint Vitrol. Elsőnél egyszerűen semmilyen épeszű indokot nem látok olyan kegyetlen tettekre, mint amiket ő elkövetett (a mugliivadékok begyűjtése, megalázása, főbenjáró átokkal való vallatás - nem sokon múlt, hogy nem tette meg - büntetésként kínzás - Hazudni bűn) szerintem semmivel sem jobb az elvek terén, mint amiket pl Bella, a legvéreskezűbb halálfaló művelt. Csak Umbridge még fel sem vállalta, hogy gyakorlatilag Voldemort eszméit támogatta.

Lockhartot egy szimpla mocskos féregnek tartom, aki undorító módon ellopta mások emlékeit, mert azok nélkül egy senkiházi lett volna és a végén még neki állt feljebb. Tényleg nem sokkal jobb a szememben Doloresnél.

Rita meg számomra a tipikus iskolapélda, amiért utálom az újságírókat, az egész média világát (sajnos a való életben is láttam, hogy viselkedik sok magasra jutott ember a kamerán kívül). Egy hazug, szenzációhajhász rohadék, aki semmihez sem ért a pofázáson és a szarkeverésen kívül.

2021. jan. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Umbridge. Voldemort, Bellatrix, Lockhart jutnak még eszembe, de nekik legalább van egy lenyűgöző stílusuk. Pettigrew-t szimplán sajnálom, hogy ilyen gyenge.
2021. aug. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!