Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Wattpadon hogyan tudok képet...

Wattpadon hogyan tudok képet illeszteni egy fejezetbe?

Figyelt kérdés

Egyszer szeretnék ilyet csinálni, és akkor se megy. Vagy csak én vagyok fogyatékos?

Megpróbáltam már képet odahúzni, meg bal oldalt mutat ilyen galériás cuccot egy kamerával, arra is rányomtam. De a képet nem tölti be sehogy.



2021. jan. 20. 22:16
 1/5 A kérdező kommentje:
Megoldottam!
2021. jan. 20. 23:47
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szuper.

A wattpad-on képet beilleszteni egyébként a legegyszerűbb.


Én az AO3-on publikálok, ahol úgy kell beilleszteni, mint itt: egy képfeltöltő oldal segítségével, ami a képhez ad kódot.


A wattán erre külön van egy tájképes pici ikon baloldalon ahogy kezded írni a történetet (gif is feltölthető ugyanott), a kamera ikon, pedig video beillesztésben segít.

A fejlécben is lehet videó, kép / gif, ha a megfelelő ikont használod.


Ha megfogadsz egy tanácsot: ne rakd tele - sűrűn - a történetedet képekkel, mert van, akit ez kifejezetten zavar, a gifek (mivel állandóan mozognak) pedig lassíthatják a történet betöltését.

2021. jan. 21. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi!


Én úgy csinálom, hogy nyitok egy új fejezetet a szereplőknek, és aki akarja megnézi, aki akarja nem. A történetbe úgyis leírom, ki hogyan néz ki.


Egyébként az volt a gond, hogy laptopról akartam képet odatenni, és túl nagy volt a kép mérete, de telefonról ment.

2021. jan. 21. 12:18
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Laptopról is töltheted, nincs azzal gond, mert át is lehet méretezni, (valami képszerkesztő programmal) mielőtt feltöltenéd. A Wattpadot én reklám célra használom, szóval a történeteim csak egy része olvasható ott, de képeket ott is használok, igaz, nem mindig ugyanazt, mint az AO3-on. Ennek is meg van az oka.


Még egy tanácsom lenne: nem szükséges a szereplőkről képeket feltölteni, hogy X így néz ki, Y pedig így, ezek a ruhái, ez a barátnője, ez a fiúja stb. Mert vannak, akik mikor ezt meglátják, azonnal ki is lépnek a történetből.

Hagyd, hogy az olvasók képzeljék el a szereplőket.

Elég, ha annyit írsz: XY magas, szőke fiú volt, olyan kék szemekkel, hogy azt az ég is megirigyelhette volna.

Nem kell írni, mennyire magas, hány centi, milyen a ruhája (max, ha nagyon szükséges, megemlítheted), de egyébként ezeket az infókat a történet során is hozzáadhatod.


Ellenben a fejezetek fejléceibe tölthetsz képeket, de ne konkrétan a szereplőkről, hanem, hogy épp csinálnak valamit. Például: A történet egy gitározó fiúról szól, akkor keresel egy ilyen képet, ami hasonlít a szereplődre (ha nem, akkor leszerkeszted a fejét, vagy keresel olyat, amin nem látszik ki az, aki gitározik), és kész.

De ez sem kötelező, csak egy választható opció.

2021. jan. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! :D
2021. jan. 21. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!