Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy kezdő könyvmolynak tudnáto...

Egy kezdő könyvmolynak tudnátok könyveket ajánlani?

Figyelt kérdés

Életem során talán egy két tucat könyvet olvastam eddig el (tudom elég cink) ha a sulis kötelezőket is belevesszük 😅...


Inkább vizuális típus vagyok, nagy film és sorozat rajongó.


Viszont szeretném ezen a téren is művelődni egy kicsit.


Jöhetnek akár klasszikus "kötelező" darabok is.

Inkább komolyabb könyvekre gondoltam.

Sci-fi, thriller, dark fantasy, horror vagy bármi ami szerintetek jó lehet.


Amiket legutóbb olvastam:

-Piknik az árok parton (stalker)

-Metro első kötet (annyira nem jött be)

-Mark Lawrence Széthullott birodalom (nagyon bejött az antihős s*#fej karakter)

-Battle Royal

-1984

-A dűne

Próbálkoztam pár Stephen King írással is csak szerintem a legrosszabbakat fogtam ki (Tűzgyújtó pl.) és nem igazán jött át.

24F



2021. jan. 25. 20:06
 1/7 anonim ***** válasza:
2021. jan. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Stephen King sokmindent írt, érdemes lecsekkolni.


Klasszikusokat ki ne hagyd, engem jelenleg A párizsi Notre Dame varázsolt el, brilliáns regény.


Úgy tűnik nekem, szereted a disztópiákat, elég ismert disztópia még a Fahrenheit 451, A szolgálólány meséje, és az utóbbi folytatása a Testamentumok. Előbbi kettőt olvastam és tetszett, a Testamentumok pedig egyszerűen zseniális, nagyon árnyaltan mutatja be ezt a disztopikus, őrült társadalmi berendezkedést.

2021. jan. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 TR75 ***** válasza:
100%

Robert A. Heinlein - Starship Troopers (Magyarul a film után Csillagközi invázió címen adták ki) - a könyv sokkal mélyebb a filmnél, és (szerintem) sokkal "látványosabb" (akkoriban nem tudták volna megfilmesíteni egy az egyben a könyvet), politikai, szociológiai, filozófiai gondolatokkal.

Joe Haldeman - Örök háború - az előző könyv "párja", vagy inkább antitézise, hasonlóan hightech cuccokkal, de jó adag iróniával (az írója vietnámi veterán, és a vietnámi háború élményei ihlették a regényt).

Szergej Sznyegov - Istenemberek (szovjet sci-fi a legjobb fajtából, van benne minden, ami egy űrutazós-háborús-heroikus eposzhoz kell).

Mihail Bulgakov - A Mester és Margarita - szerintem pont jó korban vagy hozzá.

Zsoldos Pétertől szinte bármi, például a Viking-trilógia. Úgy sci-fi, hogy közben történelmi is; vagy A feladat, ami egy évezredeken átívelő küldetés története.

Komacu Szakjo - A sárkány halála - Most készült belőle anime Japan Sinks címmel. Egy meglehetősen borúlátó regény Japán pusztulásáról.

David Morrell - First Blood (magyarul Rambo címmel jelent meg) - a film alapjául szolgáló regény, jobb és sokkal sötétebb a filmnél (bár szerintem a film is jó).

Pl.


Egyébként meg: nyugodtan kezdj bele bármibe, ha nem tetszik, abbahagyod, és kész. A legnagyobb könyvrajongók is szoktak félbehagyni könyveket, van, hogy a hangulata pont nem találja meg az embert, van olyan is, hogy nem tetszik; nem érdemes olyan könyvet olvasni, ami nem köt le az adott időben.

Nézz szét a molyon, blogokon, könyvesboltokban, könyvtárakban.

Szerintem amúgy sincs olyan, hogy kötelező. Olyan van, amit nem érdemes kihagyni, de az is kinek-kinek más és más.

2021. jan. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Stephen King valóban nagyon sokféle könyvet ír, érdemes visszanézni rá, én a Tortúrát ajánlanám, szerintem a legjobb könyve.

Modernebb sci-fi/krimi jellegű könyv Blake Crouch-tól a "Hamis emlékek" (nekem nagyon tetszett) és a másik könyve, a "Sötét anyag" is jó állítólag.

Klasszikusabb, de nem hardcore sci-fi, amit ajánlanék az Daniel Keyes-től a "Virágot Algernonnak".

Durvább klasszikus disztópia/sci-fi, amit nem rég olvastam és nagyon tetszett: Anthony Burgess-"Gépnarancs".

De lehet tetszhet neked a példáid alapján a "Száll a kakukk fészkére", "Harcosok klubja" (a film is jó), "Legyek Ura", "Állatfarm", "Semmi", "Setét torony" sorozat.

2021. jan. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%
Clark Ashton Smith novelláit javaslom. Weird- és dark fantasy. Egyik-másik nagyon para.
2021. jan. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"tudom elég cink" ... nem, egyáltalán nem cink.


Ugyanúgy, ahogy nem cink az sem, hogy valaki nem jár futni, nem lovagol, nem jár színházba, nem tart kutyát, nem tud angolul, nem tud gitározni stb stb.


A kérdésedből úgy veszem ki, hogy csak azért akarsz olvasni, hogy másoknak megfelelj... ne így fuss neki! Tudom, hogy a mai világban az olvasás nagyon túlértékelt, de Te nem kell megfelelj nekik! Csináld azt, amit szeretsz, ami érdekel.

2021. máj. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem nem kedves #6-os, félre értesz. Pont, hogy ellenkezőleg igen is szeretnék kicsit olvasottabb lenni 😅
2021. máj. 25. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!