Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Vélemény és tanács a története...

Vélemény és tanács a történetem első fejezetéről? (4x)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nyugodtan írjatok jó hosszú véleményt!

[link]


A képeket átugorhatjátok a szereplőkről (digitális rajzok), bár szerintem aranyosak :D



2021. febr. 1. 19:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Aranyos. A rajzok is. Egyedi, olyan más, de nem fura. :-) Nekem kicsit meglepő volt, ahogyan a helyszínek változnak, nincs beleépítve a sztoriba. Tetszik, mert nem klisé :-) Szerintem, ha folytatod, rengetegen rákattannak majd. Amúgy hány éves vagy?
2021. febr. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi még egyszer :D

16 vagyok.

2021. febr. 1. 19:39
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A rajzokat is te rajzoltad? Eszméletlenül tetszikenek!


Ami az írást illeti. Nagyon darabos a szöveg, és a jelenetek nagyon aprók az elején. Furcsa, hogy a jelenetekről annyit írsz, hogy "játszótér". Leírhatod, ez nem gond, viszont szeretném látni a helyszíneket, ahol a karakterek épp cselekszenek.

Gondolom fantasy, akkor pedig elengedhetetlen, hogy a világot fölépítsd.


A szókincseddel szerintem nincs probléma. Nem olvastam végig, de választékosan fogalmazol. Helyesírásod sem rossz, de van benne itt-ott hiba.


Összességében gördülékeny, érdekes. Jó a kezdés, mert felveti bennem a kérdést, hogy miért akar meghalni a szereplő? A címből sejtem, hogy meg fog, aztán a túlvilágon kovethetjuk az eletet (vagy mar ott vagyunk? Ez nem eg, ertelmu a vilagepites es a reszletek hianyossaga miatt).


A párbeszédeket jól írtad, szerintem működöképesek is, nem erőltetett.


Azért is megdicserlek, mert kovetkezetesen, és (ameddig olvastam) helyesen alkalmaztad az igedidőt.

Írj sokat, és foglalkozz az írástechnikával. :)

2021. febr. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, hajnalba nyúlóan dolgoztam, és nemrég ébredtem föl. Alvilági iroda, nem pedig túlvilági. Azt a részt tekintsd semmisnek. (Bár nem is rossz ötlet :D).
2021. febr. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Bárcsak így tudnék rajzolni! :D

A játékból vannak a képek.


Egyébként a történet eleje szándékosan olyan. Így szerintem tök jól átjönnek Euguene monoton napjai. És ezeknek a részeknek más jelentőségük is van. A következő részben majd kiderül.


Nem ecseteltem nagyon, hogy hogyan néz ki a játszótér, szerintem mindenki el tudja képzelni. Az osztálytermet is. Egyedül az irodáról írtam többet. Azt el lehetett képzelni?


Hát igazából Eugene ember, és amikor átesett a rácsokon szerintem ott érthető, hogy a teste bent maradt, míg Eugene lelke/szelleme kijutott. Itt jön a szörnyes rész.

De ha végigolvasod az egészet és megnézed a képeket is, akkor úgy mindenre választ kapsz. Esetleg van még valaki, akinek nem érthető, mert akkor több magyarázatot fűznék hozzá.


Igazából Alvilági Iroda. Az iroda az alvilági. Ezenkívül Eugene normális életet él. Már amennyire. : ) Később szerintem majd jobban összeáll a dolog.


Köszi a többit!

2021. febr. 2. 14:50
 6/13 anonim ***** válasza:

Bármi történjék kommentem miatt, mentségemre szolgáljon, hogy én eddig csak pszicho-thrillert, sci-fi horrort/-thrillert írtam.



A véleményem:


Az alapötlet már az elején nagyon megtetszett. A karakterek ábrázolása a rajzokon nagyon jópofa, nem beszélve a személyiségüket leíró idézeteikről!


Hátulütője szerintem az elkapkodott helyszínváltás. Egyik másodpercben szoba, másikban meg már a metró, harmadikra virágüzlet. Kicsit egy retró videójáték 30 másodperces intróját juttatja eszembe. Értem én, hogy novella, de a részletes pillanatleírás fontos egy történetben. "... mire Patton felállt és hallgatott. A barlang falán visszhangzott minden mozdulatának hangja. Óvatosan fegyveréhez nyúlt és kibiztosította, várva a megfelelő alkalmat, hogy lelőhesse a bestiát. A csapat többi tagja is így tett..."


Fontos, hogy egy stabil alapot adjon az író az olvasók számára, hogy el tudja képzelni a jelenetet. (Természetesen a fenti idézetből nem állapíthatja meg a olvasó, hogy a gyalogosokon fehér vastaglemezes rézötvözet páncél van, de természetesen ez már kiderült korábban <- Ezért fontos ha csak a legelején, de részletes leírást adni a szereplőkről!!).

2021. febr. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Még 6-dik vagyok (véletlen elküldtem ahelyett hogy folytattam volna)


A jelenetek közötti <helyszín 01> <helyszín 02> helyett lehetne inkább valami részletesebb átvezetés. Nem baj ha hosszabb lesz a novella, max csinálsz belőle kisregényt, azzal sincs baj (nem sokkal hosszabb).

Mert az, hogy <helyszín03 +-nál> eléggé unalmassá és idegesítővé tud válni egy idő után. Nagyon forgatókönyvszerű. Bármi alapján íródjon az adott mű, fontos, hogy valamennyire elszakadjon az író tőle. Forgatókönyv-> film. Ugyemennyire sok a különbség? Nem mondják és írják állandóan oda, hogy (<Bolt>), (<Repülőtér>), mert látja a személy. Ugyanez vonatkozik a könyvre is. Ha van rendes leírás, akkor látja az olvasó. A könyvek varázsa.


Lehet kicsit agresszívnak tűnik amit most írtam, nem annak szántam.

2021. febr. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Már csak azért is, mert nem játszott mindenki a játékkal gondolom...
2021. febr. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Ugyan arra gondoltam a reszketesebb leirasok emlitesevel, mint az elottem szolo.

2021. febr. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi a részletes választ!


Nem tudom, nekem tetszenek oda azok a < helyszín > megnevezések. Olyan különlegessé teszik :D

Mindenesetre megnézem majd, hogy milyen úgy, ha azokat kihúzom, és mondjuk beleszövöm a történetbe a helyszínt. Köszi!

A továbbiakban nem lesznek ilyen gyors helyszínváltások.


Még nyugodtan írhattok! : )

2021. febr. 2. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!