Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy vannak sorban a Trónok...

Hogy vannak sorban a Trónok Harca könyvek? Hol érdemes kezdeni? Miről szólnak?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy fényévekkel le vagyok maradva a Trónok Harca hype-ban, nem néztem eddig se a sorozatot és könyveket sem olvastam még.

A sorozat nem nagyon érdekel, először inkább a könyvekkel próbálkoznék, de ahogy megpróbáltam utána járni kissé összezavarodtam.


Le tudnátok ìrni, hogy melyik az 1., 2., ecc. rész? Honnantól kell olvasni? Lesz-e új rész? Miröl is szólnak szerintetek ezek a művek?


Köszönöm!



2021. febr. 6. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
2021. febr. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Csak egy Trónok harca könyv van. A sorozat címe A Tűz és Jég dala.

Értelemszerűen a Trónok harcával (A game of thrones) kell kezdeni, ami az első rész, további részek: moly, google, wikipedia.

Eddig öt könyv van a sorozatban, elvileg még két rész lesz, de persze ez változhat: The winds of winter, A dream of spring.

Vannak kiegészítő könyvek is és egy novellás kötet is, mint a Tűz és Vér, aminek szintén lesz folytatása és A hét királyság lovagja, ami szintén nem befejezett.


Sok mindenről szólnak. Az író legtöbb alkotásának a témája a háborúellenesség. Van egy érdekes véleménye erről, amit majdnem írásában megvalósít. A nézőpont karakterek miatt ugyanarról az eseményről általában többféle megélés, benyomás, vélemény alakul ki, mindannyian másképpen látják a világot, így az üzenetek nem lesznek erőltetettek, egyoldalúak.

Általában olyan karaktereket használ narrátornak, akik a fantasykban csak a háttérben bújnak meg.

Szerintem mindegyik karakter esete másról szól. Sok a kitaszított, magányos szereplő, akik az események alakulása következtében maradnak így, család és barátok nélkül és ennek ellenére kell helytállniuk. Szóval az egész egy fejlődésregény, a szereplőknek pedig más-más életkorban kell adaptálódniuk különböző helyzetekhez.

A hatalomról is szól. Hatalmi pozícióba kerülni pedig soha nem lesz hálás feladat, akkor sem, ha az ember céljai jók. Láttam már olyan elemzést, ahol azt írják, hogy "a hatalom megront", de szerintem nem ezért, hanem egyszerűen nem lehet mindig mindenki kedvében járni. Azt gondolom, hogy a regény is ezt akarja átadni. Mindenkinek van egy elképzelése a jóról, hatalmi pozícióban pedig egy ütközőbe kerül más emberek elképzelésével a jóról. A filmsorozat ezt nem igazán értette meg és nem nagyon tudta átadni, mivel úgy döntöttek ott csak egyetlen univerzális jó létezik, ezért a sorozat tényleg hanyagolható.

2021. febr. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
*pedig az ütközőbe
2021. febr. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Okés, szóval már értem, hogy épül fel a sorozat.

A kiegészítő kötetekről mit kell tudni? Melyek ezek, és hogy jönnek a képbe?

2021. febr. 6. 14:59
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A tűz és jég világa: Ez egy képes enciklopédia, nem egészen Martin írta, hanem a két legnagyobb rajongója/tesztolvasója már, de talán Martin is írt hozzá dolgokat. A benne szereplő dolgok kánonnak számítanak, a családfákat leszámítva, mert azokat később maga átdolgozta.


Tűz és Vér: Ez a Targaryen család krónikája Aegon, Visenya és Rhaenys hódításától kezdődően. Lényegében egy történelemkönyv. Az ebben szereplő családfák már az átdolgozottak.


Azt kell még tudni, hogy mindkét könyv világon belül létezik, két óvárosi mester által írva, ezért a helyesebb kifejezés rájuk a soft-kánon, mivel mint írtam soha nincs objektív megfigyelője az eseményeknek, főleg, hogy olyan dolgokról mesélnek, aminek nem is voltak ők maguk tanúi és mások beszámolói alapján állítják össze az írásaikat. Ez a megbízhatatlan narráció a regényekben is visszaköszön. Ezek a világkönyvek pedig ugyanúgy a mesterek munkái, ami valamennyire tükrözi a gondolkodásmódjukat.


A hét királyság lovagja: Ezek novellák egy kóbor lovagról, Dunkról és a fegyverhordozójáról, Eggről. Az ő kalandjaikat dolgozza fel. Mindkét személy később legendás, illetve fontos alakjává válik a történelemnek és a tevékenységeik sok olyan eseményt indítanak be majd, ami a fő regényfolyamban érezhető, illetve a konfliktus eredete lényegében tőlük ered. De nem spoilerezem el, hogy kik lesznek ők.

Akkor érdemes elkezdeni olvasni, ha már valamennyire képben vagy a világgal.

2021. febr. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A hét királyság lovagját lehet akár elsőnek is olvasni szerintem, bár ha szigorúan a sorrendet nézzük a másik két kötetet is, de azzal szerintem kicsit spoilerezne magának az ember, A hét királyság lovagjával viszont nem még.
2021. febr. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!