Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet ajánlanátok a...

Milyen könyvet ajánlanátok a magyar szókincsem ‘fejlesztéséhez’?

Figyelt kérdés
Rettentően sokat olvasok, viszont sajnos csak angolul. Észrevettem, hogy folyton angolul jutnak eszembe a szavak, magyarul van amikor egyáltalán nem. Valamint a magyar szép nyelv, így szeretnék több kifejezést is ismerni, amihez viszont olvasnom kéne. Csak az a baj, hogy nem találtam még olyan magyar könyvet ami nagyon elnyerte volna a tetszésem. Inkább a fantasy féléket szeretem, a romantika sem feltétlen szükséges, bár nem bánom. Szeretem, ha a főhős férfi, bár lány vagyok, ilyenkor valamiért jobban bele tudom élni magam. Imádom a mágiát, vagy azt amikor a főhősnek valami eget rengető titka van. Akár valami szuperképessége van, akár vámpír, vagy elszökött herceg, régen halottnak hitt valaki, akármi. A romantika magában nagy nem. Horror semmiképp, thriller sem(habár nem tudom, könyvben thrillernek mondják-e😅). A szomorú befejezéseket sem szeretem, bár azt nem lehet meggátolni, hogy egyik se legyen olyan.

2021. febr. 10. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Stephen king könyveket ajánlom mert izgalmasak főleg az álom doktor de annak van egy előzmény könyve a ragyogás.

Fantazy pedig stranger things gyanakvó elméket.

Ami még nagyon nagyon jó szerintem az a lány hét névvel egy lányról szól, hogy, hogy jutott ki észak kóreából.

A lánc is jó volt teljesen izgalmas hatalmas csavarokkal.

2021. febr. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Viszont ezek mind egy kicsit szomorú könyveknek hangzanak, amikben sok a gyilkosság. Tudom az én hibám, elfelejtettem oda írni, de igazából ezzel, hogy nem szeretem a horrort meg a thrillert, azt akartam valahogy mondani, hogy nem szeretem azokat a könyveket, amik ilyen, hát konkrétan olyanok amiket küldtél😅 Nem tudom hogy mondjam. Sajnos nagyon betudok tőlük depizni. De minden esetre, köszi a választ!
2021. febr. 10. 17:03
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Böszörményi Gyulától bármelyik könyvsorozat.

Nagyon választékos szókincse van, emellett izgalmas és élvezhető minden, amit létrehoz.

2021. febr. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha más ötleted nincs, akkor elolvashatod magyarul is azokat, amik angolul tetszettek.:)

Egyébként bárminek az olvasása, de hallgatása is fejleszti a szókincsed, szóval jók a cikkek, tankönyvek, dokumentumfilmek is.


Itt kereshetsz neked megfelelő köteteket:

[link]

2021. febr. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hmm akkor szeleburdi család azt anno szerettem és vicces is
2021. febr. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Áprily Lajos versei
2021. febr. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Kawada2365 ***** válasza:

Szerintem, ha az a célod, hogy bő magyar szókinccsel rendelkezz, elég Esterházy Pétert olvasnod. Neki vannak vidámabb, és kevésbé vidám könyvei is. (A legtöbb könyvtárban szinte biztos, hogy nagy választék van belőle, és szerintem a legtöbb helyen működik az ablakos kölcsönzés.)


Vagy a maiak közül még Oravecz Imrét, bár ő is kissé szomorúbb stílusban alkot. Esetleg Parti Nagy Lajost, ő viszont nagyon vicces, vagy Lackfi Jánost.


Esetleg még Kosztolányi Dezsőt tudnám javasolni.

2021. febr. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2021. márc. 29. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!