Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerinted melyik a legszomorúb...

Szerinted melyik a legszomorúbb Harry Potter könyv?

Figyelt kérdés
Inkább úgy értem, hogy a legnyomasztóbb. Szerintem a Félvér Herceg. Olyan depressziós végig a hangulat szerintem. Mondanám, hogy a 7 is, de annak mégis csak happy end a vége. Szerintetek melyik? Megindokolnád légyszí, hogy miért?

2021. febr. 22. 12:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem is az 5. rész a legnyomasztóbb. A már előttem említett dolgok miatt. És azzal, hogy Sirius meghal, Harry végképp egyedül marad.

Meg valahogy az 5. részben még olyan bizonytalanság van. Mármint úgy értem, hogy a 6. és a 7. részben legalább már minden varázsló számára világossá válik az, hogy Voldemort visszatért, és aktívan tevékenykedik. Míg az 5. részben szerintem csak kisebb kaliberű akciókat hajt végre, és egyelőre még csak a híveit gyűjti maga köré. Csak az álmaival kínozza Harry-t és bizonytalanságot kelt. Abszolút átéreztem szegény Harry helyzetét, mivel konkrétan mindig azt kell néznie, hogy Voldemort kinyír valakit, ráadásul sosem tudja, hogy valójában végrehajtotta-e a barátain az álmaiban látottakat. Így csak aggódik, nem tudja, mit tegyen, ráadásul Dumbledore is magára hagyja.

A 6. meg a 7. részben legalább már világossá válik számára, hogy el kell pusztítania a horclux-okat, és, hogy Voldemort újra hatalma teljében van. Ott már legalább azt tudja, hogy mit kéne csinálnia. Míg a Főnix rendjében csak magára maradva izgulhat, hogy senkinek se essen baja miatta. Személy szerint nekem ez a szörnyű bizonytalanság rosszabb lett volna, mint ha pontosan tudom, hogy mivel állok szemben.

Remélem érthetően fogalmaztam.

2021. febr. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Nagyon jól megfogalmaztátok, érdekes tényleg ilyen szempontból. Valóban így átgondolva az 5. rész a lehangolóbb.
2021. febr. 26. 19:15
 13/14 anonim ***** válasza:
73%
Egyértelműen a Főnix rendje(5) és a Félvér herceg(6).
2021. márc. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem is 6.-ik. Draco kábé depis állapotban van, Harry-nek se túl könnyű, Dumbledor pedig meghal.
2021. ápr. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!