Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mások is elfelejtik a rég...

Mások is elfelejtik a rég olvasott könyvek tartalmát?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy a polcon sorakozó olyan könyvek, amiket régebben (8-10 éve) olvastam, szinte teljesen kiestek a fejemből - de azok is, amik pedig emlékszem, nagyon tetszettek és igazi klasszikusok. Arra persze emlékszem nagyjából, hogy miről szólt, de a mellékszereplők, mellékszálak szinte teljesen kiesnek...

Ti is így vagytok ezzel?



2021. febr. 22. 22:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok ezzel..😄
2021. febr. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Régen olvastam már könyveket,inkább filmeket szoktam jobban nézni mostanában.Ennek ellenére furamód,mégis jobban emlékezek egy adott könyv történéseire,mint a filmekére,valahogy jobban megmaradtak bennem.Lehetséges azért mert sokkal kevesebb könyvet olvastam el,és így könnyebb volt megjegyezni,mivel filmekből sokkalta többet láttam már eddig,ezért sokszor keverem őket melyikbe mi is volt.
2021. febr. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális dolog. Az emveri memória véges - ami nem fontos, elfelejted.
2021. febr. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én egy-egy nagytakarításnál azon szoktam csodálkozni, hogy jé, ez a könyv megvan? :D
2021. febr. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok vele. Tudnának mutatni olyan könyvet, amit mondjuk 25 éve olvastam és jóformán semmire nem emlékszem belőle.

Ha valamit 8-10 éve olvastam, a lényeg nagyjából megvan, de a részletek nagy része elveszik.

2021. febr. 23. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Én is. Rengeteg könyvet olvasok, képtelenség a cselekményt megjegyezni évek után is mindegyiknek, pláne részletesen.

Egy ideje úgy olvasok könyvet, hogy írok róluk pár mondatot, hogy később tudjam, nagyjából mi a cselekmény, de ennyi. Egy komplexebb könyv esetén még sokadik olvasatra is van, amit elfelejtek benne.

2021. febr. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%
Attól függ; ha megfogott egy könyv, arra évtizedek múltán is emlékezek. Ha ilyen tucatkönyv volt, amin csak unalomból átrágtam magam, azt már 2 hónap múlva elfelejtem (pl. anno az ilyen Cherubion fantasy könyvek legtöbbje).
2021. febr. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen - ami megfog, abból nyilván több minden megmarad, de azokat sem tudnám nagyon-nagyon pontosan felidézni... ami meg annyira nem, ott nagyon-nagyon nagy vonalakban emlékszem pár történésre... mondjuk Goodreadsen szoktam recenziókat írni, és néha visszaolvasom őket, hogy jobban vissza tudjak emlékezni egy-egy sztorira, vagy hogy az adott könyvben mi tetszett vagy nem tetszett.
2021. febr. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen. Amelyik könyv nagy hatással volt rám, arra általában emlékszem az eltelt időtől függetlenül is.


De ha azt mondod, hogy Vörös és fekete, Aranyszamár, Aranykoporsó, Rákóczi fia... azt tudom csak, hogy olvastam ezeket, de hogy miről szólnak?

2021. febr. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, természetes. Én nagyon sokat olvasok, és van olyan, hogy tökre elfelejtem, hogy valamit már olvastam, és csak könyv felénél, harmadánál derül ki, hogy miért olyan ismerős. De ez könyvtől is függ.
2021. febr. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!