Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Pszichológia, pszichiátriai...

Pszichológia, pszichiátriai betegségről szóló könyvek?

Figyelt kérdés

Tudnátok nekem olyan könyveket írni, amik ilyesmikről szólnak?


Unokatestvérem igen szereti ezt a témát, és a Allan Pease - Testbeszéd című könyv mellé, egy ilyennel lepném meg.


Valami olyasmire gondoltam, ami leírja az adott betegséget, és azt, hogyan lehet felismerni, és milyen tünetei lehetnek.



2021. febr. 28. 14:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológiából inkább egy szűkebb témát érdemes választani. Pl párkapcsolat, gyereknevelés, szülő-gyermek viszony, önismeret. Rengeteg a téma. Fel se lehet kB sorolni.

Pszichiátriai témában ami kifejezetten szakkonyv az a DSM.

Ha van kedvenc írója, akkor olyat vegyél ami nincs meg neki. Vagy ha érdekli valamilyen téma, akkor ahhoz kapcsolódva.

Ha még csak most izlelgeti a témát, akkor pl a pszicho4you által osszerakott könyvet tudnám ajánlani(20 önismereti kérdés és válasz a címe azt hiszem). Vagy vannak olyan összeállítások amikben több író előadását, gondoltait állítják össze(pl belső utakon, otthonról hoztuk, de ilyen kB az összes kulcslyuk kiadós-nyitott akadémias könyv - ezekből bármelyik jó lehet).

2021. febr. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy minden olyan könyv, ami ilyen témában érdekelte, már ott van valamelyik polcán, vagy a családtagok most veszik meg


És most kezdte külön ez a téma érdekelni, és ilyen könyvet csak tőlem kapna.


Mert ezeket kapja most;


Csernyikné dr. Póth Ágnes -

Kriminálpszichológia


Christopher Chabris - Daniel Simons -

A láthatatlan gorilla avagy hogyan csapnak be minket érzékeink



Vera F. Birkenbihlp -

Test beszéd


Allan Pease -

Testbeszéd


Claudine Biland -

A hazugság pszichológiája


Paul Ekman -

Beszédes hazugságok


Pamela Meyer -

Verj át, ha tudsz


Adrian Furnham -

Pszichológia – 50 fogalom, amit ismerni kell


Plusz a Hannibál könyvek egyikét, ami nincs meg neki, viszont ahhoz hasonlót sehol nem találni, ami engem nem is zavar.


Tőle meg, ha én nyíltan kérdezném meg, akkor elrontanám a varázst, mert tudja majd, hogy mit fog kapni.


Ráadásul ennyi pszichológiai könyv után, azon se csodálkoznék, ha önmagától írt volna rólunk elemzést.


Kimondott kedvenc írója nincs, inkább csak kedvenc könyvjei, mert minden író gondolkodását szereti, vagy épp hülyeségnek tartja.


Tavaly könnyű dolgom volt, hisz akkor a szüleitől a Hannibál könyv sorozatból kettő könyvet kapott, és tőlem is egyet, viszont idén lestoppolták a szülei, hogy ők akarják megvenni a hiányzó könyvet, plusz ahhoz a másik Teszbeszéd könyvet.


Én meg így, két héttel a szülinapja előtt, már szinte pánikolok, hogy mit vegyek neki az Allan könyv mellé, hisz ő az én szülinapomra a Narnia könyv sorozattal lepett meg díszdobozban, és ez miatt, nem csak egy könyvel szeretném meglepnj.


Még ha a könyv, csak egy adott ilyen pszichés betegséget is dolgoz fel, az se baj, csak én személy szerint nem tudom, melyik könyv lenne az, amit ilyen téren vegyek neki.

2021. febr. 28. 15:44
 3/10 anonim ***** válasza:
A Biblia is ilyen-megtéresed(ószövetség)előtti idő és megtérésed utáni újszövetségi élet-ezek hadakoznak egymással/meg a Belső ember is ebből bőven kialakulhat egy jó kis skizofrénia....Óember újember egy a keresztény Skizofrénia-hadakopznak egymással pál apostol elmélkedés óta ez történik a Megtért ujjászületett isten által vezetett emberrel....
2021. febr. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Keresztény Emberrel aki a Valós igazság útján Jár....
2021. febr. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
aztán jönnek a lenézések kinézések ahogy megtudják hogy nem vagy Normális met Krisztus követő életed Van....
2021. febr. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Unokatesóm végig röhögte a bibliát, és azt mondta, Káin volt a kedvence benne, és megkérdezte a papot, nem lehet e, hogy az alma csak egy metafora, és igazából Lucifer hált Évával, majd Ádámmal.


Nem egy hívő családunk van, és semmiben se hiszünk, de közben mégis mindenben.

Nem csak pszichológiai könyvei vannak, hanem mitológia is, viszont abból 100%-osan megvan minden könyv, amit akart.


Én a Bibliáról véleményt nem tudok írni, csak ilyesmi, mert soha egy szót se olvastam belőle, csak a 10 parancsolat, és a nagyon elterjedt történetek vannak meg belőle, hisz a kötelező hittan órára jártam.


És egy biztos, ehhez kapcsolódó könyvet nem fogok neki venni, hisz ilyen téren csak egy könyve van, de az is démonológia.

2021. febr. 28. 16:01
 7/10 A kérdező kommentje:
*vagy ilyesmi
2021. febr. 28. 16:02
 8/10 anonim ***** válasza:

1. Vagyok. Még eszembe jutott pár könyvajanló. Tisza Kata művei, pólus Enikő életünk mellékszereplő, mesepszichologia(boldizsár ildikó és Kádár Annamária), és ha már ennyire bele van melyedve a témába akkor még a bhagavad gitat tudnám javasolni.

Esetleg Jung muveihez is hozzá lehet jutni bookline-on, de azok kicsit nehezebb olvasmányok. KB mintha az eredeti omagyar Mária siralmat vagy odusszeiat olvasnál. Na jó azoktól azért könnyebb 😅

2021. febr. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Rendben, rájuk nézek.

Köszönöm ^^

2021. márc. 1. 07:23
 10/10 anonim ***** válasza:
Esetleg Freud- Álomfejtés (ha érdekli ez a téma is).
2021. márc. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!