Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szeretnék lefordítani egy...

Szeretnék lefordítani egy angol könyvet magyarra, v*l*kinek v*n tapasztalata ebben?

Figyelt kérdés
Van egy angol önéletrajzi könyvem, amit nagyon szeretnék elolvasni, csak hogy nem tudok angolul. Ezért arra gondoltam hogy lefordítattnám,vmagyarra a könyvet. Én már utána nézegettem persze hogy mik ie vannak, de reméltem hogy valakinek van ezzel kapcsolatban személyes tapasztalata, és hogy hogyan is működik, meg hogy körülbelül hány százezer Ft egy ilyen.
2021. márc. 3. 09:36
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat hogy így írtam ki a kérdést de csak így engedte ki a gyakori kérdések
2021. márc. 3. 09:36
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Némely fordítóprogram egészen jól fordít.

Gyakran van, hogy nincs kedvem az esetleg ismerelen szavakat szótározni, S csak a gyanús részeket ellenőrzöm.

2021. márc. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Van aki hobbibol fordítgat otrhon. Ha fizetnél érte ,akkor esetleg írd ki egy csopiba,hogy keresel. Fordító program sem rossz de az azért időigényes lenne. Vagy amúgy vannak olyan appok,amik beolvasnak kamerán keresztül majd fordítják
2021. márc. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen én is gondoltam rá hogy nekiállok valami fordítóval e mondat onként elkezdeni lefordítani De állítólag egy ilyen könyvfordítás nem több százezer hanem egy millió is lehet Úgyhogy felejtős a dolog úgyhogy kénytelen leszek vagy nekiállni Google fordítóval vagy megtanulni angolul
2021. márc. 3. 10:08
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen ez a fényképes fordító se rossz ötlet csak hát az sem az igazi
2021. márc. 3. 10:09
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én fordítottam már, s baromi időigényes és nehéz munka, nem elég hozzá, hogy ismerd a nyelvet. Angolul olvasni szvsz jóval könnyebb, mint angolról magyarra lefordítani valamit. Szóval ezért olyan baromi drága dolog.


Egyébként melyik könyvről lenne szó?

2021. márc. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szakszöveget fordítottam fordító nélkül, de elég sokat kellett szótároznom és sok szónál a nagy Országh szótár sem segített, csak a logika -szakmabeli mérnök vagyok.
2021. márc. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
6-os. Igen tisztába vagyok vele h ez nem egy-két órás dolog, nem könnyű lefordítani de azért nem gondoltam volna h kb 1 milko is lehet egy könyv. 35-40-et simán megérne nekem a fordítása. De 1 milliót nem.
2021. márc. 3. 17:12
 9/9 A kérdező kommentje:
Remélem sikerül valami megoldást találnom erre. Mert wnnyora nem híres az illető h magyarul is kiadják.
2021. márc. 3. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!