Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy számozzam be az oldalakat...

Hogy számozzam be az oldalakat fűzött kötés esetén?

Figyelt kérdés

Akarok készíteni egy könyvet, de wordben nincs olyan opció hogy magától beszámozza az oldalszámokat úgy, ahogy azokat kell.

Ugye cérnafűzött könyvek esetén az oldalak számozása sokkal nehezebb, ugyanis nem egymás után következő számokkal (1,2,3,4), hanem teljesen másféle módon kell számozni. A kötet egyik füzetrészében például egy lapon van az 2-es és a 15-os oldal, valamint a lap másik felén a 16 - os és az 1-es oldal.

Nagyon nincs kedvem így elszámolgatni kb 400- ig, ráadásul úgy, hogy azt sem tudom hogy a lapok 2 vagy 1 oldalasra sűlnek ki, vagy pedig jó sorrendben lesz-e a számozás.



#kötet #oldalszámozás #könyvkiadás #füzet #Könyvfűzés #lapszámozás
2021. márc. 4. 18:48
 1/4 A kérdező kommentje:

Nincs valamilyen előre megírt minta amivel lehet dolgozni?

Amiből csak át kell másolni a számokat a pdf.-be és kész.

2021. márc. 4. 19:11
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy félreértem, de a Word szövegen te miért szeretnél variálni? Ott az oldalszámok jók, az első után jön a második, mert különben a sztori lesz logikátlan. A PDF-be konvertálásnál beállítod a végső oldalméretet, majd a nyomdai ív összerakásánál kell legózni az oldalakat. Ehhez kell tördelőprogram, bár a sima Adobe Reader is megér egy próbát, mintha lenne ilyen nyomtatási beállítása.
2021. márc. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Kawada2365 ***** válasza:
Estleg, ha A4-es méretet használsz word fájlban, akkor mehetne a sima oldalszámozás, és talán ha kopmromisszumot kötnél, spirálozással is meg lehetne oldani a dolgot, vagy azt semmiképp sem szeretnéd?
2021. márc. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Fűzött könyvet szeretnék, de már meg tudtam oldani a számozást.


Köszönöm azért.

2021. márc. 4. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!