Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Érdemes elkezdenem ezt a...

Érdemes elkezdenem ezt a történetet?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam az első fejezet, olyan mint a pilot, ha nem fogja meg az olvasót akkor ... nem olvassa el. TAM TAM TAM! Szóval véleményt keresek:


Hideg verejtékben ébredtem. Egy rémálom keltett fel, amiben a rég elveszett szerelmem kísértett. Rég óta külön utakon jártunk, de még így sem tudtam őt elengedni. Legalábbis csak a fejemben a testem kisétált az ajtón azon a napon, amikor bevallotta, hogy megcsalt.

„Jól döntöttem? Vagy adnom kellet volna neki egy második esélyt?”– Írtam ugyanazt az üzenetet a barátomnak, Liának.

„Hajnali három óra van!” – Írja vissza.

„Elég lett volna, ha csak elolvasod. Vagy lenémíthattad volna a telefonod.”

„Akkor meg arra gondolnál, hogy valamit elszúrtál és ez is csak egy újabb bizonyíték arra, hogy végül mindenki elhagy.”

„Túl jól ismersz” – pötyögtem be a választ. „Mit szólsz ahhoz, hogy hagylak aludni és majd reggel megbeszéljük a dolgot.

Látta 3:02

Írj … írj … írj valamit!

Három kis pötty tűnik fel a képernyő alján.

Megkönnyebbülés tör rám az ” oké” üzenet láttán.

Talán tényleg zavarom. Talán túltapadós vagyok. Le kéne állnom azzal, hogy ilyen bizonytalan vagyok. Először is vissza kell aludnom. Mindig is irigyeltem azokat, akik csak becsukták a szemüket és máris varázs országban találták magukat. A telefonom elkezdett rezegni a fénye betöltötte az arcomat. "Talán Lia akar még csevegni." Magától átgörgette a régi üzeneteimet, egy bizonyos lánytól. Egyre lejjebb szökött a képernyő. Arra az estére, amikor először köszöntem neki facebookon. A mobilom hirtelen felmelegszik, így elejtem és elkezd egy alakot formálni a földön. A telefonom átalakul valamivé. Az exemé. Igen! Tudom, hogy még mindig álmodok. Vagy mégse?

Engem bámul és gyönyörűbb, mint valaha. Mondanom kéne valamit. Mit mond az ember egy ilyen helyzetben?

- Visszakaphatom a telefonomat?



2021. márc. 5. 18:58
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Őszinte leszek, ez borzalmas.
2021. márc. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

Nem lesz ez rossz, de a helyesírási hibákat azert javítsd majd, meg a fogalmazason is lehetne alakítani kicsit. Amúgy a stílussal nincs baj, végig tudtam figyelni a cselekményre, vártam mi következik 😀


Az alapötletről nem tudok semmi hasznosat írni, az különösebben nem fogott meg, de lehet ez csak azért van mert megrögzött fantasy párti vagyok 😅

2021. márc. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Sajnos csatlakoznom kell az elsőhöz.
2021. márc. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jobb ha most derül ki, mint miután megírom az egészet.
2021. márc. 5. 21:02
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


Nekem először az ugrott be, hogy fogalmam sincs, milyen nemű a főszereplő. Lehet, hogy csaj? De akkor mit parázik annyit, hogy rátapad a barátnőjére? Vagy lehet, hogy srác? De akkor meg mért ilyen nyámnyila? Több gondolat is kavargott a fejemben.


A végét nem tudom hova tenni. Fogalmam sincs, mi történt.


De amúgy nem olyan rossz. A kezdés elég jó volt ahhoz, hogy továbbolvassam. A fogalmazásod sem gyötrelmes. Egy-két helyesírási hiba, amit kiszúrtam.

A történetről még nem kaptam képet. Nem tudom, miről fog szólni. Igazából lehet, hogy a folytatásban kihozol belőle valami jót, de egyelőre nem tudom...


Ui.: Ne arról írj, amiről szerintünk kéne! Ki tudja, lehet ebből is kihozol valamit, ha meg nem, legalább gyakoroltál.


Sok sikert! : )

2021. márc. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

Klisés kezdés az ébredés, persze, ha jó okod van rá, akkor lehet így.

Az első párbeszéd semmitmondó, ilyet semmiképp nem tennék az első fejezetbe.

A vége kicsit szürreális: milyen zsáner akarna ez lenni?

2021. márc. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
29%
Borzalmasan összedobott tucatsztori a rosszabb fajtából. Akkor sem olvasnám el, ha fizetnének érte. Ezer és egy hasonló történet van Wattpadon.
2021. márc. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
85%
Nem annyira rossz, igazából szerintem folytathatod, de feltétlenül javítsd ki a helyesírási hibákat.
2021. márc. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!