Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért gondolják azt az emberek...

Miért gondolják azt az emberek hogy nem éri meg manapság könyvet venni?

Figyelt kérdés

Én nagyon szeretem a könyveket, de bosszant hogy ahányszor klasszikusokat veszek mindig valaki benyögi hogy amúgy miért nem töltöm le, miért nem olvasom netről. Mitől lenne élvezetesebb egy világító képernyőről olvasni az ömlesztett szöveget, mint egy formázott szöveget papírról? Aki a letöltött, illetve az E-bookot preferáló emberek közé tartozik, meg tudná indokolni hogy miért lenne jobb úgy olvasni?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2021. márc. 8. 11:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%

Nem éri meg abból a szempontból, hogy akinek nem igénye a kézzel fogható könyv, annak teljesen felesleges pénzt költeni rá, mert beírja gugliba, hogy "(könyv címe) pdf", és máris megspórolt 4000 forintot. Illetve ha nem lekalózkodják, de e-könyvként veszik meg, az is sokszor vagy feleannyival olcsóbb, mint megvenni a nyomtatott könyvet. Ha van e-book olvasód, a képernyő sem világít - az eInk miatt pont olyan az is, mintha papír lenne.


Én szeretem a nyomtatott könyveket, de azért felsorolom, miért jobb sokszor az e-book:

- Könnyebb utazni vele. Van nálam egy kis tablet méretű mütyür, amin rajta van vagy ezer könyv. Ezzel szemben nyomtatott könyvből max 1-2 fér el a táskájámban kényelmesen, ha egyáltalán.

- Ahogy említettem, olcsóbb. Nem mindenkinek van pénze annyi könyvet megvásárolni.

- Tárolás is könnyebb. Nekem egy polc fér el a szobámban, az tele is van, és már a komódon, az asztalomon gyűlnek a plusz könyvek, mert már nem tudom őket hova tenni. Az e-bookokkal nincs ilyen gondom. Az mindig csak akkora, mint egy kütyü, mindegy, hányszáz könyv van rajta.


Ha neked igényed a könyv, vegyed! De az e-bookot sem kell leszólni.

2021. márc. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
30%

Mitől lenne élvezetesebb a büdös könyvet szagulni, mindig ügyelve arra, hogy ne csukódjon össze?



2021. márc. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
36%

Jön egy áramszünet aztán nem lehet olvasni a ebúkot.


Az igazi könyv az meg megmarad,nem törlődik ki,ha meg elmegy a villany akkor is lehet gyertyafénynél olvasni.


"Mitől lenne élvezetesebb a büdös könyvet szagulni, mindig ügyelve arra, hogy ne csukódjon össze?„


Te szerintem maradj a képeskönyveknél ennyi ésszel.

2021. márc. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%

A kettes valóban jó bunkó fogalmazott, de amúgy nálad miért befolyásolja az áramszünet az e-bookot, hármas? A mobilod is azonnal kikapcsol, amikor nincs áram? :D


Az e-bookok fogyasztása az eInk miatt nagyon alacsony, és hetekig is bírják egy-egy töltéssel.

2021. márc. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
67%
Egyénfüggő, hogy ki szereti a nyomtatott könyvet, és ki a digitális formátumot. Nem lehet általánosítani. Vannak sokan, akik nosztalgiából, hipszterségből, sznobizmusból a papír könyvet preferálják. Ugyanúgy, ahogy még mindig vannak olyanok, akik CD-t meg bakelitlemezt hallgatnak, meg olyanok, akik filmes-előhívós fényképeket készítenek.
2021. márc. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem inkább arról van szó, hogy a digitális könyvet "le lehet szedni ingyen", és a magyar embernek az a fontos, hogy ingyen ingyen ingyen legyen.


(Legálisan vásárolva Magyarországon az e-könyv sok esetben nem olcsóbb, mint a nyomtatott, persze eltekintve a 100+ éves klasszikusoktól)

2021. márc. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
63%

A 2-es amúgy a a kérdező "Mitől lenne élvezetesebb egy világító képernyőről olvasni az ömlesztett szöveget, mint egy formázott szöveget papírról?" mondatát írta át.


Szerintem amúgy a fizikai könyv kényelmetlen.

2021. márc. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%

Olyan jó, hogy megint olyanok köpködnek az ebook intézményére úgy általában, akiknek fogalmuk sincs róla, hogy milyen is az igazából.

Hát akkor üljünk körbe, mert mesélek.


Egy normális ebook igenis tördelt. Nyilván nem a sufni vackok, amit valahol valami gyerek begépelt (vagy nem), az lehet szar, de ez olyan, mintha a luxus yachtokat fikáznád, mert öregapád horgászós csónakja egy lélekvesztő.


A világítás lehet kifejezetten előnyös is, ha pl. rossz megvilágítású helyen olvasol. Lehet ez egy kolesz szoba, a párod mellett az ágyban, mikor ő már aludna, tömegközelekedésen, stb.


Azért köpködni másokra, mert nincs végtelen pénzük egy kelet-európai, relatíve csóró oszrágban, egy hatalmas válság közepén megint kicsit mókás. Basszus, nem lehet az, hogy Magyarországon az emberek nagy általánosságban nem gazdagok? Nem gondolnám, hogy ez fillérbszóság, hanem az a csúnya valóság, hogy sok a szegényebb ember.

Ebből van az a kategória, aki létminimumon él. Ismerek ilyet, nem egyet. Aztán van az a kategória is, akik ugyan nem éheznek, de a szórakozás tizedrangú a tényleg elengedhetetlen dolgok után és limitált az erre szánható pénz.

Ezért valakit megvetni bunkóság és sznobizmus. Akkor neki semmi igénye ne legyen a művelődésre és szórakozásra?? Nice. Száraz kenyér, víz. Ez jut. Kész.

Vicces, hogy valaki még mindig abban a habos-babos álomvilágban él, ahol az embereknél a fán nő a pénz és csak akkor nem költesz több tízezret könyvre havonta, ha szenyó vagy.


Már miért törlődne egy ebook, ha elmegy az áram? Egyrészt ha asztali gépen olvasok, akkor sem törlődik, ha kikapcsolod, nem? Szarban lennénk, ha a dokumentumok eltűnnének ha nincs bekapcsolva a gép.

Másrészt az enyém kb. 22 óra aktív olvasást bír egy töltéssel jelenleg.

Az áram kimaradás sem végtelen mifelénk. Durva.

Oszt a technológiai analfabéta meg én vagyok. :D


Akkor térjünk át arra, hogy miért JÓ az ebook.


Kérdező, nem tudom, hogy ismersz-e sérült embereket. Lehet ez pl. látássérült valaki, részlegesen lebénult, olyan, akinek a keze remeg/gyenge/nem jól működik. Nem is kell itt olyan nagy dologra gondolni. Nekik például baromi jó lehet.


Esetleg olyan embert, aki kicsi lakásban lakik? Albérlet, esetleg többedmagával. Kolesz. Simán csak nagyvárosi picike lakás. Nagy család és kevés hely. Sokat kell költözni mondjuk munka miatt. Manapság sokan élnek külföldön is.


Aztán ott van még egy fontos dolog.

A klasszikusok egy dolog. Elérhetőek nagyon sok helyen.

De van egy olyan réteg, aki mai, kortárs író, sőt, kezdő is. Nekik baromi nagy lehetőség online terjeszteni a könyveiket. Egyrészt megtehetik olcsón, másrészt így egyre elterjedtebb, hogy függetlenek maradnak. Nem kell "eladniuk a lelküket" nagy kiadóknak, hanem tényleg meg tudják valósítani az elképzeléseiket, anélkül, hogy valaki más beledumálna.

Nyilván a kiadóknak ez a dolguk és ők marketink szempontából nézik a könyveket (el lehet-e adni, mit kell változtatni, hogy populárisan működjönk, stb.). De ez miatt sok újító ötletet elküldenek. Ha nem felelsz meg a mai elvárásoknak, akkor bukó van. Pl. körülnéztem nagy angol kiadók ügynökeinek az oldalán. Mindenhol leírják, hogy mit keresnek. Ha nem felelsz meg, akkor nem állnak szóba veled.

Személy szerint ismerek független írót és nem szeretném, hogy neki muszáj legyen változtatni, mert különben nem terjesztheti az írásait.


Aztán nekem fontos az is, hogy bármikor, bármilyen könyv elérhető. Ez főleg akkor fontos, ha kicsit is furcsa, vagy kevésbé népszerű az ízlésed. Klasszikusokat bárhol kapsz. De mondjuk valami kevésbé ismert alműfajt már kevésbé.

2021. márc. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%
Úgy vagyok mind a kettőnek meg van az előnye és a hátránya. Egymást köpködve de a válaszolok elmondták már ezeket.
2021. márc. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az új nézőpontot amit adtatok, hálás vagyok érte. :)
2021. márc. 8. 22:17
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!