Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Leiner Laurától az IOV vagy a...

Leiner Laurától az IOV vagy a Bexi a jobb? Melyiket ajánlanátok első olvasásra?

Figyelt kérdés

2021. márc. 14. 19:46
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Bexi mindenképp

Aztán jöhet az IOV.

2021. márc. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Nehéz összehasonlítani őket, tekintve, hogy sem a témában, sem hangvételben nem hasonlítanak egymásra.


A Bexi egy - többnyire - vidám, laza hangvételű történet egy tizenéves lányról, aki híres énekes lett, hogy mindezt hogyan éli meg, és persze a szerelmi életéről. Néha elmélázik azon, hogy mennyire átverés ez az egész világa a sztároknak, hogy mekkora hazugság ez az egész - sőt, ezt túl sokszor teszi meg, és már-már idegesítő, hogy egyfolytában csak ismételgeti önmagát. De ezeket leszámítva egy fergetegesen vicces sorozat, mindig történik benne valami, balhé balhé hátán, a szereplői pedig egyszerűen imádnivalóak (#márker :)).


Ezzel szemben az IOV 1. trilógiájának a főhőse totál komor, az anyukája betegségben elhunyt a cselekmény kezdete előtt egy évvel, azóta pedig csak az önmarcangolásért él. Ő is rengetegszer ismételgeti ugyanazt a monológot, hogy mennyire kiábrándult a menők világából, hogy mennyire utálja magát, amiért egyfolytában az Instagramon lógott a helyett, hogy a családjával foglalkozott volna... Persze ettől függetlenül ez is egy remek könyv, a feladatok mindig zseniálisak és kreatívak, és rendkívül izgalmas maga a verseny (meg persze a Hannára is rátalál a szerelem ;)). Mondjuk itt a Hannán van a fő hangsúly, a többi szereplő annyira nem nagy szám - kivéve Kocsist, ő egyszerűen zseniális. A második trilógia ebből a szempontból jobb, több hangsúlyt kap a csapat többi tagja is, és emellett sokkal lazább, vidámabb.


Viszont minden negatívabb dolog mellett mind a Bexit, mind az IOV nagyon tetszett, megéri őket elolvasni. Nem lehet megmondani, melyik a legjobb, ez ízlés kérdése. Kezdj azzal, amelyik szimpatikusabb.

2021. márc. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Bexi. :)
2021. márc. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én mindkettő könyvsorozatot nagyon-nagyon szeretem, de először inkább a Bexit olvasd el és utána jöhet az IOV.

Mind a kettő nagyon jó, nem fogsz csalódni <3

2021. márc. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Tegyük hozzá, hogy a Bexi sem teljesen szirup-történet. Szintén tele van drámával, illetve eléggé cifra zsarolások is futnak benne. Mindkét sorozat 16+. Viszont igaz, hogy a főszereplők különbözőségéből más a hangvétel.
2021. márc. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, szerintem a Bexi-vel kezdek.
2021. márc. 20. 20:12
 7/8 Anna0806 ***** válasza:
100%
Én is a Bexi-t ajánlom elsőre. Nálam az összes könyve közül is a Bexi a favorit. Abban valahogy sokkal több az élet és a pörgés. Az IOV sokkal mélyebb gondolatmenetet vezet le és ezáltal nem is válik olyan vidámmá. Mindkettő klassz és mindkettőt nagyon szeretem, de elsőre akkor is a BEXI.
2021. ápr. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is először a bexit.
2021. jún. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!