Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy lehetnének jobbak a...

Hogy lehetnének jobbak a leírásaim? Cikkek, tanácsok...?

Figyelt kérdés

Akármilyen tájat, termet írok le, folyton úgy csinálom, hogy jobbra ez van, balra amaz. Ha meg nem így, akkor nem tudom jól átadni azt, amit látok. Embereknél pedig általában csak a szemet és a hajat emelem ki. Amikor próbálom leírni egy személy ruháit, arcát is, akkor olyan, mintha csak felsorolnám a dolgokat.

Hogy lehetne ezen javítani? Szeretném én is "lefesteni" a tájat, de nem sikerül.

Bármi jól jön. Külön ezzel foglalkozó cikkek, tanácsok...



2021. márc. 17. 15:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A hatásaik és az általuk ébresztett gondolatok/emlékek révén írd le őket, pl. virágillatot sodor a szél valahonnan, a kabátja susogó hangot adott ki, gyerekkorom kedvenc piros biciklije stb.
2021. márc. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jó ötlet!😊
2021. márc. 17. 16:33
 3/11 Sunshinedoll ***** válasza:
87%
Ahelyett, hogy leírod, hogy egy fa van a kert végében, leírhatod, hogy a szél fújdogálja az ágait, a magányosan álló fűzfa leveleit zörgeti a szél (leírod az időt meg a környezetet is), xy megigazította a zakóját, orrát ellepte az orgonaillat, anyja kék szemét örökölte, gyerekkorában eltört az orra stb. Minél több érzékszervre próbálsz hatni, annál jobb, vagy ha tudsz hozzá kötni valami emléket vagy egy fontos eseményt, ami a karakterrel történt.
2021. márc. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi!
2021. márc. 17. 18:02
 5/11 anonim ***** válasza:
36%
Egyébként muszáj ezeket tudni? Muszáj akkor és ott tudni? Másik fejezetben nem lesz ott, nem találkozik vele?
2021. márc. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Jó cikk a témában:

[link]


Van folytatása is. Hasznos oldal.

2021. márc. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Már mindent olvastam tőle :D

De lehet, épp itt az ideje másodszorra.

2021. márc. 19. 14:08
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor túl sok újat szerintem nem lehet mondani, mert Réka cikkei mindenre kitérnek szerintem. Olvass sokat, írj sokat, majd belejössz. :)
2021. márc. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi! :D
2021. márc. 19. 16:20
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Creative writing néven keress a neten, ha tudsz angolul - mindenre van cikk.

Amúgy a többiek jókat említettek, a linkelt cikk is hasznos. Írj minden érzékszervre, használd ki a karakterek nézöpontját, vigyél bele érzelmeket, hagyd el a felsorolást... A cikkben is javasolja az írástechnikai játékokat, ez hasznos és jó szórakozás lehet.

Amúgy ha te észrevetted, hogy valami nem jó, akkor gyűjtsd ki, hogy szerinted min kéne változtatnod. Készíts listát, mi idegesít a legjobban meg a legkevésbé. Majd menj végig rajta, írj kis leírásokat (csak azt), fokozatosan elhagyva egy-egy elemet. Személyreszabott írástechnikai feladat.

Pl. felsorolás? Ne legyen egyetlen felsorolásod se. Szemmel jellemzés? Meg se említsd a szemét. Csak látottakra fókuszálsz? Írj vak karakternek leírást. Stb.

2021. márc. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!