Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit jelent a Harry Potterben...

Mit jelent a Harry Potterben ez a mondat? "Láttam, mi lesz belőled, ha nem élsz vele"

Figyelt kérdés

Harry mondta Voldemortnak a végső összecsapás előtt. Így hangzik a párbeszéd:

Harry: "De mielőtt megpróbálsz végezni velem, azt ajánlom, gondolkodj el a tetteiden...gondolkodj el, Denem, és próbáld megbánni, amit műveltél..."

Voldemort: "Mit beszélsz?"

Harry: "Ez az utolsó esélyed. A legutolsó alkalom... Láttam, mi lesz belőled, ha nem élsz vele...légy férfi...próbálkozz...próbáld megbánni a bűneidet..."

Nem értem, ezzel mit akart mondani Harry. Miért, mi lesz Voldemortból, ha nem bánja meg a bűneit? És hogy hogy látta azt Harry? Mit látott?



2021. márc. 22. 17:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Olvastad a könyvet? Vagy legalább a filmet láttad? Mert anélkül nehéz elmagyarázni.
2021. márc. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Persze, olvastam a könyvet
2021. márc. 22. 20:18
 3/11 A kérdező kommentje:

Minek írnék kérdést egy olyan könyvről, amit nem olvastam? Meg akkor honnan tudnám, hogy benne van ez a mondat? Na mindegy.

Akkor valaki megmagyarázza? :)

2021. márc. 23. 08:33
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálom. Tudod, van az a jelenet a könyvben, és a filmben is, amikor Harry úgymond a "Halál után" találkozik Dumbledoreval valahol, amiről Harrynek a King's Cross jut eszébe. Ott lát egy szenvedő csecsemő félét és Dumbledore akkor tesz rá egy utalást, hogy az a lény Voldemort lényének egy része. Szerintem erre értette azt Haarry.

Remélem sikerült viszonylag érthetően elmagyaráznom.

2021. márc. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, valószínűleg arra gondolt Harry, amit az utolsó is ír. Rowling egyszer valami olyasmit nyilatkozott, hogy Voldemort nem fog rendesen meghalni, hogy pl. szellem lehessen belőle, vagy bármi "megnyugtató" legyen a halálában, hanem örökké egy ilyen átmeneti helyen fog vergődni a lelke, mint az a csúnya, csupasz lény, amit Harry a King's Crossnak tűnő helyen látott.
2021. márc. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Akkor ez megválaszolja azt a kérdést, hogy mi volt az a csúnya lény, amit Harry látott a túlvilágon! Vannak, akik szerint a Harryben lévő horcrux volt az, vannak, akik szerint a Voldemort testében lévő lélekdarab volt. Akkor az utóbbi az igaz, ha Harry látta, mi lesz Voldemortból ha a túlvilágba átkerül!

2021. márc. 23. 09:41
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

(ötös vagyok)

Szerintem igazából mindegy, hogy a horcrux darabot vagy a Voldemortban maradó darabot látta, mert mindegyik egy része Voldemort lelkének. Nekem személy szerint az tűnik logikusabbnak, hogy az a Harry-ben lévő horcrux volt, és Harry arra gondolt, hogy a maradék lélekdarabra is ugyanaz a sors vár (hiszen az akkor még nem volt a "túlvilágon"). De valóban lehet úgy is értelmezni, hogy az a Voldemortban maradó darab, szerintem a lényegen nem változtat.

2021. márc. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Sztem is a Harryben lévő horcrux volt. Lehet, hogy a "túlvilágra" csak azok a lélekrészek jutnak, amiket emberbe raktak bele. Tehát ami Harryben van, s maga Voldemort része.
2021. márc. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Harry látta, hogy mi lesz Voldemortból, ha nem él az eséllyel, miszerint megpróbál "megjavulni".
2021. márc. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
81%
Ha megbánja egy horcrux készítője a gyilkosságot amivel szétszakította lelkét, akkor a horcrux 'meghal'. Harry adott volna még egy esélyt Voldemortnak hogy 'nyugodtan' halhasson meg.
2021. ápr. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!