Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy lehetne izgalmas a...

Hogy lehetne izgalmas a történetem? (a többi lent kérdésekkel)

Figyelt kérdés

Úgy érzem, nem jó a történetvezetésem. Lapos a cselekmény.

Ha írok vázlatod, egy idő után rájövök, hogy ez igazából tök unalmas és a fordulatok közötti idő túl sok.

Ha nem írok vázlatot, akkor csak hülyeségekről ömlengek, nincs sorrendje semminek.

A szereplőim szerintem kidolgozottak, novellákat tudok írni, azokat imádom. De ha megpróbálkozom egy regénnyel, ami ugye sokkal hosszabb, mint egy novella, akkor az unalmas, nem tudom annyi irányba elvezetni a történetet úgy, hogy közben érdekes legyen.


Ti hogy szoktátok csinálni, akár a vázlatot, akár a kidolgozást?

Vagy hova tesztek fordulatot, mit dolgoztok ki először a történet szempontjából, mit hagytok utoljára?

Hogyan találjátok ki a fordulatokat? Volt már, hogy egy jónak vélt cselekményszál valójában nem is volt olyan jó, és helyette mást találtál ki?

Milyen mellékszálakat szoktatok beleszőni? Iskolai, szerelmi, családi...?

Minden apróság jól jön.



2021. márc. 29. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy gondolod, hogy a novella megy, lehet, hogy nem vagy regényíró alkat. De ha a karaktereket jónak látod, akkor Egri könyvével próbálkozz, ő hozta be a karakter-központúságot. Bár nehéz magyarul beszerezni A drámaírás művészetét.
2021. márc. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálam maguktól jöttek a dolgok, utána összeírtam egy kronológiát a történeti ívekből. A fordulatokra nem szoktam fordulatként tekinteni - inkább csak események, amik az olvasó számára lehet jelentősebbnek tűnnek, mint a többi -, de semmiképp sem erőltetek a sztoriba fordulatokat csak hogy "fenntartsa az érdeklődést".


"Volt már, hogy egy jónak vélt cselekményszál valójában nem is volt olyan jó, és helyette mást találtál ki?"


Nos, a könyvem (inkább könyvsorozat) még folyamatban van. Rengeteg történetívem van, de majd csak írás közben derül ki, hogy minek mennyire van tere, mennyire venne el időt, nem-e bonyolítaná túl a kerek egészet. Valószínűleg fogok kitörölni karaktereket, akik a saját sztorijukkal negatívan avatkoznának közbe.


Mellékszál, hmmm... A sztorimra nagy hatást gyakoroltak az abban a világban 500 évvel azelőtt történt események - ennek a bemutatására tervezek egy konkrét időutazós arc-ot. Ezen kívül szeretem, ha az egész világ mozgásban van és nem csak a protagonista szemén keresztül követjük az eseményeket, ezért az antagonistáknak és egyéb karaktereknek is írok szálakat.


A fenti kérdésre válaszolva: mitől izgalmas egy történet? Ha ezt megválaszolod, szerintem sokat segítesz magadon.


Egyébként miről szól a történeted?

2021. ápr. 27. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Bármiről szólhat a történetem, a problémáim ugyanezek :'D

Valahogy nem mennek a regények. Nekem ha van egy ötletem, akkor mindig az jut eszembe, hogy hogyan írhatnám le a legrövidebben és legizgalmasabban. Nem tudom, egyszerűen nem tudok regényekben gondolkodni.


De most írok egy hosszabb valamit, ami regénynek még rövid, viszont nem tudom, meddig fogom elvinni.


Köszi a válaszod : )

2021. ápr. 27. 14:41
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha annyira szeretnél regényt írni, mit szólnál, ha több, egymáshoz kapcsolódó novellát írnál. Esetleg a végén összehozhatnád az összes főszereplőt egy közös sztoriba?
2021. ápr. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igeen, ilyenen már gondolkodtam én is :D Köszi!
2021. ápr. 27. 14:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Hajrá, hajrá! Mindenki nulláról indul :)
2021. ápr. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!