Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen zenét hallgattok írás...

Milyen zenét hallgattok írás közben?

Figyelt kérdés

Én szeretem az angol, pörgős zenéket, amikben van szöveg. Ha lassú és nincs benne szöveg, az kicsit altatóan hat rám.

Most szeretnék beújítani, találtam is spotify-on néhány lejátszási listát, de érdekelne, ti mit hallgattok, ajánlotok.



2021. ápr. 5. 22:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én vagy dalszöveg nélküli zenét hallgatok, vagy olyan nyelvű dalt, amit nem beszélek (úgyhogy pl. angolt és magyart nem).


Utóbbi időben sokat hallgattam az Undertale c. videójáték zenéjét (dalszöveg nélküli), a The Untamed OST-ját (kínai, amit nem beszélek) és a Hotel del Luna OST-ját (koreai, amit szintén nem beszélek).

2021. ápr. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább olyat, ami illik annak a jelenetnek a hangulatához, amit éppen írok. Tehát például egy szakítós, szomorú jelenethet egy lassú, hasonló témájú dalt keresek. Ez segít, hogy úgymond jobban beleéljem magam.
2021. ápr. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
dark ambient, pl. Dahlia's Tear, Alphaxone, Metatron Omega, Atrium Carceri stb
2021. ápr. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Dalszöveg nélküli zenéket szoktam hallgatni, mert a szöveg hajlamos elterelni a figyelmemet és azzal nem sokra megyek, ha csak ülök és éneklek.

Elsősorban fantasy-t írok, ahhoz főleg Peter Gundry zenéit hallgatom, például ilyet:

https://www.youtube.com/watch?v=NdCdLg0741E

A vikinges történetemhez ilyen zenéket hallgatok:

https://www.youtube.com/watch?v=VhkfnPVQyaY&t=1328s

Ez csak két személyes példa volt, de szerintem alapvetően az a legjobb (szerintem, nyilván mindenkinek ki kell tapasztalnia, hogy neki mi a jó) ha egy adott jelenethez illő zenét keresel, mert az segít jobban elmerülni abban a korban és helyszínben. Például ha a szereplőd az 1920-as évek Amerikájában éppen egy kávézóban beszélget valakivel, akkor magamból kiindulva ilyesmi zenét raknék be íráshoz:

https://www.youtube.com/watch?v=gTevoUhDeoM


Viszont minden történetemnek és karakteremnek van egy saját lejátszási listája, ami olyan dalokból áll, amiket az adott karakterre emlékeztetnek. Ezeket nem közvetlenül írás alatt hallgatom, hanem inspirációként és ilyenkor legfeljebb pár lábjegyzetet írok fel magamnak.

2021. ápr. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
attól függ, hogy mit írok... pl. ha Miraculous fanfic-et írok, akkor kötelező módon Maitre Gims vagy Black M
2021. ápr. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a konkrét példákat, jöhetnek még
2021. ápr. 6. 15:26
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én csak dalszöveg nélkülit tudok hallgatni, minden más eltereli a figyelmem. Azon belül is a Lo-fi playlistek jöttek be nekem:)
2021. ápr. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!