Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudtom ajánlani könyvkeket?...

Tudtom ajánlani könyvkeket? Többi lent!

Figyelt kérdés
Aminap jöttem rá, hogy játékfüggő vagyok. Rengeteget játszok, napi 5 óra kb. Sok barátom nincsen, akikkel ki tudnék mozdulni stb.. Szeretek rajzolni, teázni, viszont nem kötnek le teljesen. Ha nem gépezek, csak leülök a kandalló elé, és nézem a tüzet, másszóval:unatkozom. Irodalom órán, az óra elején szoktak lenni könyvajánlók (az osztályból a Tanár felszólít valakit, és megkéri, hogy mondja el mit olvas jelenleg, mutassa be a történetet röviden stb.) Olyan 1 héttel ezelőtt engem szólított fel, alig tudtam megszólalni égett az arcom, hogy humán tagozatosként nem olvasok. Bár mondtam h szoktam ismeretterjesztő (csillagaszat, botanikus) könyveket olvasni, de regényeket nem. Szeretnék elkezdeni olvasni, így nem unatkoznék, és a szókincsemen is javíthatnék(borzalmas a szókincsem:D), viszont nem tudom hogy hol kezdjem. Segítséget szeretnék kérni, Ti mit ajánlanátok egy gimis srácnak? Ilyen alapműveket is szívesen olvasok, csak kössenek le. pár könyv, aminek az alap sztorija tetszett (még nem olvastam el, de majd tervezem) :Mester és Margarita, 1984, állatfarm, tavirózsa színház, különös könyvtár. Ezekhez hasonlókat tudtok ajánlani, és be tudnátok mutatni hogy miről szólnak? (elég egy pár mondatban is, rengeteget segítene) Előre is köszönöm mindenkinek!!! (egyébként nem muszáj a felsoroltakhoz hasonló könyveket írni, lehet másmilyen témájú is, csak kössön le) (amúgy szeretem a fantasy dolgokat, szóval olyat is írhattok nyugodtan, mégegyszer köszönöm!)

2021. ápr. 16. 16:17
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Aki nem értené hogy miért kalcsolódik ide a játékfüggőségem: Az olvasással a játékfüggőségemen szeretnék legjobban javítani(pl 5 óra játék helyett kevesebbet játszanék, a maradék időmben pedig olvasnék) pl 1 óra játék, 4 óra olvasás, aztán még a szabadidőmben is pár órát, nem hinném hogy ennyit fogok olvasni, de ki tudja:D.
2021. ápr. 16. 16:30
 2/13 anonim ***** válasza:
74%

Én akkor ezeket ajánlom:


Kiharu, a gésa

A gésák gésája

Tízezer könnycsepp

Battle Royale

A legyek ura



Fantasy:


Anthony Ryan: Hollóárnyék trilógia

Brent Weeks: Éjangyal trilógia

Mark Lawrence: Széthullott Birodalom trilógia

Assassini trilógia

Kitaszítottak

A hobbit

Gyűrűk Ura trilógia

Éjféli bál

Az utolsó egyszarvú



Sci-fisebb:


Marissa Meyer: Holdbéli krónikák sorozat (nagyon jó, én nem bírom letenni)

Csúfok sorozat



Amúgy ha felismerted, hogy függő vagy, az jó dolog. De mindenképpen érdemes erről szakemberrel is beszélni.

2021. ápr. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Elég sűrűn szokott hasonló kérdés lenni, szóval érdemes rákeresni a korábbi válaszokra. Általában jókat szokott ajánlani az itteni közösség.


És én is örülök, hogy játékok helyett könyveket vennél a kezedbe (monitorodra, telefonodra stb). Nem könnyű a játékok okozta függőségből kiszállni, te már megtetted az első lépést.

2021. ápr. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek a választ! Ha magamtól nem tudok változtatni a függőségemen, akkor igen, felkeresek valószínűleg egy szakembert, akivel tudok erről beszélni.
2021. ápr. 16. 17:37
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
❤️ Stephen King ❤️
2021. ápr. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is függő voltam (telefon) de az ő könyveit nem lehet letenni (5-ös voltam✌️) most könyvmoly vagyok 🙈
2021. ápr. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Gofrisütő ***** válasza:
71%
Eragon trilógia, és Akcelerátus trilógia. Ezek a kedvenc könyveim, amiknek nincs sok folytatásuk.
2021. ápr. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. ápr. 16. 20:47
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Michael J. Sullivan: Riyria krónikák (6könyv + előzménytörténetek)


David Clement-Davies: Tűzhozó


William R. Forstchen: Egy másodperccel később

2021. ápr. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%
Tyll J. Pollman: Farkasok születése
2021. ápr. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!