Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Wattpados romantikus, fantasy...

Wattpados romantikus, fantasy írásról vélemény?

Figyelt kérdés

Wattpadon van egy készülő regényem, amihez örülnék pár visszajelzésnek, akár negatív, akár pozitív (persze, ha kérhetem, akkor a negatív kritika ne csak abból álljon, hogy "sz@rvagy", hanem valami kis segítségből is).


Előzetesben annyit az írásról, hogy a zsánere romantikus komédia és egy kicsit urban fantasy.

E/1 nézőpontban íródik és férfi főszereplővel dolgozok.

A főhős egy démon, aki az emberek világába keveredik és itt ismerkedik meg az emberek mindennapjaival.

Magyarországon játszódik a történet.


Köszönöm, ha benézel, itt van a link is, hogy könnyebben megtalálható legyen :D

[link]



2021. ápr. 22. 15:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nagyon jó lett!
2021. ápr. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Köszi <3
2021. ápr. 22. 15:39
 3/26 anonim ***** válasza:
76%

Szia! Nagyon izgalmas és jó a koncepciója. Szerintem a megfogalmazása is pont tökéletes, főleg, hogyha ezt fiataloknak szánod!

Szép munka!

2021. ápr. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm <3
2021. ápr. 23. 14:15
 5/26 anonim ***** válasza:
70%
Pont az előbb láttam itt gyakorin, hogy valaki ajánlotta a könyvedet! Még csak a tartalmát olvastam el, de már bent is van a könyvtáramba :D
2021. máj. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm <3
2021. máj. 10. 16:44
 7/26 anonim ***** válasza:
0%

Láthatóan erősen ifjúsági lenne a célcsoport, de még így is ultra gyenge a fülszöveg. A fogalmazási készséged nagyon esetlen (pl."...legalábbis a Földön így hívják" - tök értelmetlen mondatrész-beékelődés, nagyon irodalomtalan. Ha ifjúsági, ha nem.)

SZintén a fülszövegben nem értem, hogy egy hercegi démon miért vállal részmunkaidős állást csak azért, mert a Földön van. Semmi logika nincs benne. Ha van erre bármi épkézláb magyarázat, bele kéne írni legalább röviden, mert aki elmúlt 12 éves (agyilag), ezt így nem fogja értékelni.

Zsófi úgy van bevonva a fülszövegbe, hogy semmi értelme nincs, az olvasó megáll, hogy ki ez a Zsófi egyáltalán. Mi az, hogy hírhedt? Jól használod egyáltalán ezt a szót? A kontextus alapján sztem nem.

Miért hivatkozol rájuk "jómadarakként", miközben a fülszöveg alapján ki sem derül, mi közük van egymáshoz?

A többit nem is írom, mert látom, a végén szereplő három kérdés is tök logikátlanul van föltéve, semmi nem utalt a szövegre ilyen formában.

És ez még csak a fülszöveg. Én biztos nem olvasnék bele.

Persze ha csak wattpadra akarsz valami 12000. írást gyártani, ez is egy lesz a sok közül. Ha többre akarnád vinni írással, akkor lehet nem ártana egy kis írástechnika.

2021. máj. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
70%

7-es,

Elég sok szóban körbeírtad, hogy gőzöd sincs a fejlődési mérföldkövekről, és illúzióid vannak az írói útról. Magaddal szemben is ilyen szigorú vagy? Fel tudsz érni a saját elvárásaidhoz? A kritikakultúrád alapján kétlem, hogy stabil alapjaid lennének.

2021. máj. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
0%

A fejlődéshez nem az kell, hogy dicsérgessék, hanem hogy lássa a hibáit. Mivel láthatóan mindenki annyit ír, hogy denagyonjó, gondoltam, én inkább segítek, hogy fejlődjön. Nyilván, nem kötelező. De akkor minek kér bárki véleményt? :)

Amúgy igen, magammal szemben is ilyen "szigorú" vagyok, és elégedetten tudok visszanézni a munkáimra sok téren, mert nem hátbaveregetést kaptam mindenre, hanem reflektorfényt a hibáimra. Így lehet fejlődni.

2021. máj. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Hali hetes :D

Köszönöm a kritikát, igaz nem nagyon éreztem konstruktívnak. Örülök, hogy elmondtad a "hibáim", de kérlek fejtsd ki ezt hogyan orvosoljam. Zsófi a másik főszereplőm, akiről szól a történet, hogyan tüntessem fel őt úgy a fülszövegben, hogy ne legyen zavaró?

Emellett milyen írástechnikát olvassak? Kérlek adj valami tippet.

2021. máj. 22. 17:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!