Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry miért nem beszélt...

Harry miért nem beszélt Dumbledore portréjával ami a dolgozószobájában volt a halála után?

Figyelt kérdés
Hiszen annyi kérdése volt felé, annyiszor akart beszélni vele, de ezt meg is tehette volna. Az összes igazgató képe ott lógott az igazgatói szobában.

2021. ápr. 25. 12:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ezen en is sokszor gondolkodtam. valoszinu azert, mert az csak. egy kepmas, nem az igazi szemelyisege, amit megismert. plusz amikor kellett volna segitseget kerjen (a halal ereklyei elejen, amkor a horkruxokat kerestek) Harry nem mehetett be a roxfortba
2021. ápr. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%

Hát, erre van pár válasz...

Először is, a 6. rész végén még mindenki gyászolt, úgyhogy valószínűleg nem gondolkoztak ezen.

Aztán a 7. rész során Piton volt az igazgató, és halálfalók is voltak ugyebár az iskolában, tehát nem lehetett csak úgy beosonni. Ráadásul nem is igazán akartak visszamenni, hiszen azt feltételezték, hogy a legtöbb horcrux a Roxforton kívül van elrejtve. Nem érte volna meg ennyit kockáztatniuk egy korábbi "betöréssel".

Harmadszor pedig, Harry tök hülye tud lenni. Tudom, hogy sokan szeretik, érthető módon egyébként, de csomószor nem gondol egyértelmű dolgokra, amiket korábban világosan elmondtak neki. Sirius tükrét például soha nem használja rendesen, amikor annak értelme lenne. Olyan varázsigéket használ random könyvekből, amiket nem ismer, aztán csodálkozik, hogy rosszul sül el. Tudom, hogy rengeteg más jó tulajdonsága van, de az értelmes gondolkodás gyakran nem az erőssége... :D

2021. ápr. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges lett volna. A portrék képmások - nem tudnak fejlődni, újonnan cselekedni. Mivel Dumbledore az életében még azon a ponton volt, hogy Harry még nem áll készen a válaszokra, a portréja még 20 évvel később sem válaszolta volna meg Harry kérdéseit.
2021. ápr. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy emlékszem az elátkozott gyermekben (tudom az rossz lett meg minden, de hivatalos) Minerva meg maga Dumbledore portréja mondja el Harrynek, hogy nem szabad hagyatkozni egy halott ember portréjának véleményére, meg hogy három dologra nem alapozni ilyen módon az az emlék, a festék (a harmadik most nem jut eszembe). A portrék szerepe leginkább az üzengetés és információgyűjtés volt. Tehát Dumbledore nyugodt szívvel kérhette, hogy a korábbi volt igazgatók hozzák az információt és üzengessenek a Szent Mungóba, a minisztériumba vagy A Grimmauld térre, de ha tanácsot kér tőlük valaki, pl. Harry a Halál Ereklyéi végén, hogy jól döntött-e az ereklyék sorsáról, nem 100%-ban hagyatkozhatott Dumbledore szavára. Bár tudom, hogy valamennyire viszont ellentmondanak a dolgok, mert Pitonnál meg pont fordítva volt (ugye igazából Dumbledore találtq ki Harry Százfűlé-főzetes kimenekítését többek között), de ez talán elnézhető azért, mert Pitonnak más volt a feladata, és nem maradt más, akiben megbízhatott volna, meg aki utasította volna a feladatokra. Meg ott azért csak Dumbledore-ról van szó, és az egykori legnagyobb igazgatónak csak maradt annyi esze a halála után, hogy nem hülyeségeket beszél a legjobb kémjének, hogy az idő nap előtt lebukjon Voldemort előtt.
2021. ápr. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyes és hármas is jól kifejti, hogy mivel a portrék csak képmások, nem maradt meg bennük az a személyiség, amit megismerhettünk, meg hogy többnyire képtelenek újonnan cselekedni.
2021. ápr. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert Dumbledore professzor szinte soha nem jelent meg a portréjaiban akkor,amikor más is tartózkodott a szobában.
2021. ápr. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem meg nem igaz az, amit #1, #3 és #5 ír. Semmi jel nem utal arra, hogy a portrék nem őriznék meg az elhunyt személyiségét. Gondoljatok csak Phineas Nigellusra, vagy magára Dumbledore-ra a 7. könyv végén.

Meg mi az, hogy képtelenek újonnan cselekedni? Akkor az mi volt, mikor az 5. kötetben Everard riasztott valakit a minisztériumban, hogy megtalálják Arthurt? Vagy mikor Phineas Nigellus információja alapján Dumbledore portréja utasította Pitont, hogy juttassa el a kardot Harrynek?


A válasz szerintem egyszerűen annyi, hogy a 6. kötet végén a gyász miatt nem jutott eszébe, a 7. részben meg nem tudott volna bemenni a suliba beszélni vele. Mikor meg ott volt (mikor Piton emlékeit megnézte), megint nem jutott eszébe, pedig hiába nem volt ott éppen Dumbledore portréja, szólítgathatta volna. A legegyszerűbb válasz meg az, hogy nem lett volna értelme, mert valószínűleg Dumbi protréja direkt nem adta volna át csak úgy azokat az információkat, amiket életében sem. Meg akkor nem lett volna értelme a 7. rész sztorijának, ha egyszerű kérdezősködéssel letudható lett volna egy csomó minden.

2021. jún. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!