Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Válaszolnál pár kérdésre a...

Tibor.horvath kérdése:

Válaszolnál pár kérdésre a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtárról?

Figyelt kérdés
Szlovákiai vagyok, és amint el fogok kezdeni Budapestre iskolába járni, a FSZEKba tervezek járni. Viszont pontosan nem tudom, hogy is működik. Eddig teljesen azt hittem, hogy ez nagy könyvtár, viszont ez nem így van. Több könyvtár található elszórva a városban. Ilyenkor mindegyikbe regisztrálni kell? Vagy ha csak egybe kell, akkor mindegy hogy melyikbe fogok, az összesben működni fog a belépőkártyám? Az összes könyvtárba be lehet ülni ha rendelkezem belépőkártyával? Esetleg lehetne hogy ajánlanál melyik a legjobb, ahova be lehet ülni olvasni/tanulni?

2021. máj. 5. 15:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kell kártya, hogy beülj a könyvtárba (tudtommal), de azt viszont tudom, hogyha el akarsz onnan vinni könyvet, akkor mindegyik Szabó Erwinbe külön kell regisztrálni. Én eddig csupán kettőben voltam (innen tudom, hogy külön-külön kártya kell, ha más-más könyvtárból akarsz könyvet elvinni) és mindegyikben lehetett rendesen tanulni is.
2021. máj. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
62%
Igen, mik lennének a kérdések?
2021. máj. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Na sorban.

Regisztrációs jegyet kérni ingyen van. Bemehetsz vele, de nem vihetsz ki semmit.

Egyébként lehet váltani egy könyvtárba jegyet fél évre vagy egy évre. Ez az olcsóbb, ez csak ott működik, ahova váltottad. Máshonnan nem tudsz vele kölcsönözni.

Vagy lehet ilyen mindenhova jó jegyet. Ez drágább, cserébe minden helyszínen működik. Ezt is lehet különböző időtartamra kiváltani.

Ha hang- vagy videóanyagot is ki akarsz venni, arra van még drágább spec olvasójegy.

Diákigazolvánnyal olcsóbb mindegyik.



Én speciel a központi könyvtárat javaslom, a Kálvin téren. Ott a legnagyobb az állomány, meg maga a hely is nagy. És szép. A többi kisebb részre én sosem váltottam jegyet, és mindig mindent megtaláltam, akár szakirodalmat akár szórakozást kerestem.

2021. máj. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!