Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mennyire fontos nektek, hogy...

Mennyire fontos nektek, hogy legyen külső leírás is egy karakterről? Vagy elég, ha csak a tulajdonságait tudod, és te már el is tudod képzelni?

Figyelt kérdés

Külső tulajdonságok alatt értem: Haj, szem szín, szemöldök ív, arcélek, gödröcskék, testalkat, ruházat, köröm/testápoltsága...

Mennyire fontos számotokra, hogy ezeket tudjátok?



2021. máj. 7. 20:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Én azért szeretem tudni, hogy néz ki a karakter. Az nekem elég, ha az arcát, szemszínét, hajszínét, testalkatát leírja valaki. Meg az öltözködési stílusát. De nem kell minden részletbe belemenni.
2021. máj. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Túl sok részletbe nem kell belemenni, de pár alap tulajdonságot szeretek ismerni a lényegesebb karakterekről.
2021. máj. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Nem kell agyonjellemezni egy karaktert. Hajszínt általában logikus megemlíteni, de amellé bőven elég csak egy-két dolgot kiemelni. Az olvasó képzelete ki fogja tölteni a "ködöt" a szereplők arcán.


Egy szereplő külsejét olyan részletesen leírni, mint felsoroltad, szinte lehetetlen úgy, hogy olvasni is élvezetes legyen. Csak a szembetűnő, fontosabb aspektusokat említs, mert különben vagy lesz a narrációban 10 teljes mondatnyi unalmas karakterleírás, vagy minden harmadik mondat úgy fog kinézni, hogy "Becsukta kék szemeit. Beletúrt hosszú, barna, hullámos, szőke melíros hajába. Megdörzsölte turcsi orrát" stb., ami egész egyszerűen csak rossz írás.

2021. máj. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%

Nekem a hajszín nagyon fontos, szeretem elképzelni a szereplőket.


Pl a Párválasztóban is annyira jellegzetes, hogy America haja vörös stb

2021. máj. 8. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Ha van lényege a történet szempontjából, illeszkedik a cselekvéséhez, történésekhez stb. akkor számít csak a kinézetének egy-egy részlete. Sajnos sokszor szerepelnek felsorolásként az ilyesmik az írópalánták történeteiben, ami elég béna, kizökkentő. Tulajdonságokat lassan adagolva is meg lehet adni, amikor tényleg hatással vannak valamire, beleszőtték őket a mesélésbe, pl.: Nem kellett volna a nővéremre hallgatnom, így túl rövid lett a hajam, ugyan tényleg kiemeli az ovális arcformámat, de összefogni nehéz. Most, amikor fel kell másznom az ablakához, az elülső tincsek bosszantóan kiszabadulnak, s eléggé megnehezítik, hogy rendesen lássam, hová teszem a lábam, ahogy felfelé haladok.
2021. máj. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%
neked mennyire fontos? ugyanis az olvasó elképzeli a karaktereket, amit tudsz irányítani, de csak ha akarod. egyébként meg mindenki másképp fogja elképzelni, és egyáltalán nem fog hasonlítani arra, ahogy te képzeled
2021. máj. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%

#5


Amit te leírtál, annak nekem kifejezetten amatőrszaga van. Wattpados sztoriban nem tűnne ki.

2021. máj. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%
amúgy szerintem pár mondatban simán le lehet irni valaki hogy néz ki, amikor először feltűnik a színen. az nem több oldalas tájleírás. lényeg hogy ne legyen mesterkélt
2021. máj. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
7-es hát reggel, hasraütésre példának ennyi tellett tőlem, annyi volt csak a célja, hogy megmutassa, mire is gondolok. Példaként nem írok egy teljes regényt, csak valami rövidet, ami bemutatja, mire gondoltam.
2021. máj. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell túlzásba esni, ki nem állom, amikor minden második mondatban a szereplő hajának csillogását jellemzik, de a jelleméről meg nem tudni meg semmit, de azt azért szeretem tudni, hogy magas, alacsony, sötét hajú, világos hajú, bőrű.
2021. máj. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!