Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ez az oldal biztonságos és...

Ez az oldal biztonságos és legális?

Figyelt kérdés
[link]

2021. máj. 14. 13:26
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
De miért PDF-ben akarsz olvasni? Az epub vagy mobi ezerszer jobb.
2021. máj. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nem, nem legális. Ingyen letölteni ezeket a könyveket nem legális. Hogy ez zavar-e téged, az a te dolgod. De PDF-ekkel szarakodni, ha úgy is letöltesz, na az a nettó marhaság.
2021. máj. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, csak belefutottam és kíváncsi voltam.

A Libby alkalmazáson szoktam amúgy kikölcsönözni angolul a könyveket.

2021. máj. 14. 17:23
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

Az oldal neve pdfdrive, de attól még nemcsak pdf van ott, kis butusekek. :) Próbaképp beírtam Tom Clancy nevét, és letöltöttem egyet, hogy tényleg epub-e. Hát az volt. Aztán más thriller-szerzőket, Alistair Maclean epub, Dick Francis és Dale Brown meg pdf.

PDF-et konvertálni az a calibre-ben egy-másfél kattintás, ez nem fáraszthat el nagyon senkit. :D

Ingyenes letöltések, hát, az egy igen magyaros dolog. Kinek-kinek eldönteni magának kell, milyen erkölcsi magaslaton áll. Egy 25 éve ismert könyvet már a kutya nem akar kiadni.

2021. máj. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
...a kérdés biztonságra vonatkozó része értelmezhetetlen. Ha nem megfelelő színvonalú szerzőre keres rá valaki, akkor az oldal bekeni fekete tussal az anyukájuk fülét?
2021. máj. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
4, a pdfből konvertált könyv tízből kilenc esetben szar, szétesett, töredezett, stb.
2021. máj. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%
#6, hát ezt valóban eltoltam. Ehelyett, hogy "az a calibre-ben egy-másfél kattintás", azt kellett volna írnom, hogy 8 perc számítógépi munka elegendő az olvasáshoz. Valóban, a formázás azon részeit, mint címlap, különféle betűtípusokkal a tartalomjegyzék meg a copyright-os fenyegetőzés, a kiadó logoja, stb, elveszti, csak olvasásra alkalmas. Én már évek óta az antikváriumos vásárlásokat beszkennelem, és ebook olvasón olvasom azokat. Az egyik lépés a pdf kezelése.
2021. máj. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7, Akkor te jobban értesz a calibréhez nálam. :) Én nem ezekre gondoltam, amit írtál, hanem hogy a calibre megtartja a pdf tördelését, ami random entereket eredményez a szövegben (ami nem teszi kényelmessé az olvasást), az oldalszámot és az esetleges fejlécet (pl olyan könyvnél, ahol felül írja a fejezetcímeket) szintén folyószöveggé alakítja és bebssza a szövegtörzsbe, a gondolatjeleket felsorolásnak tekinti és széthúzza ezzel a párbeszédet meg ilyesmik.


Nem mondom, hogy minden pdf esetében ilyen, de nagyon sok esetben. És már ezer beállítással játszottam calibrén, kisebb-nagyobb sikerrel, de kellemesen olvasható sose lett, ami ilyen problémás darab.

2021. máj. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%

#8 Még egyszer bocs, nem voltam elég világos, tehát én nem a calibrével konvertálom. Sőt, a konvertálást nem is ingyenes programmal csinálom, valaha megvettem egy programot egyszer, pdf zsugorítás céllal, aztán annak a konvertáló funkcióját nem találom rosszabbnak, mint más kipróbált programét (ABBYY).

A fejlécet meg az oldalszámot még a pdf-ből "levágom" egy briss nevű programmal.

Már nem tudom, miért, de wordbe konvertáltatom, majd rtf-be mentem el, ezt a Commander F3 nézőkéjével megnyitom, majd abban az egészet vágólapra teszem, és visszamásolom egy wordbe (így tűnnek el mindenféle képek, satöbbi, marad a bekezdésekre tördelt szöveg), amit aztán már valóban a calibrével epubba vagy másba konvertáltatok.

Erre írtam, hogy valóban eltoltam, azt írva, hogy két kattintás, meg hogy (csak) calibre. :D Nem kettő, 22, de tényleg nem több 8 percnél.


Természetesen a digitalizálás szokásos hibái megjelenhetnek, mások által digitalizált könyvekben is felfedeztem ugyanazokat a hibákat már, mint amiket ez az ABBYY vét, például néha az I am helyett I arn olvasható - ugyanakkor más szavakban rendesen értelmezi az m-et.


Ahol a kép lényeg, mint például az Ardennek-i csatáról szóló egyikben rengeteg fénykép van, mindkét oldal szereplőiről meg kilőtt tankjairál, a másikban meg 20 oldalanként egy térkép a csapatmozgásokról, az szívás, azokat egyenként kell visszaszurkálnom. Jut eszembe, szívás még a három oszlopos tárgymutató is, meg hasonló kompozíciók, ezeket nyilván fenti eljárás jól elrontja.

2021. máj. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!