Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mikor olvastal utoljara el...

Mikor olvastal utoljara el egy konyvet? Milyen konyv volt? Korod?

Figyelt kérdés
Most ful oszinten.
máj. 28. 22:15
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
89%
Azt hiszem most februárban olvastam el a Deaths of Despair and the Future of Capitalism c. könyvet, előtte valamikor 2017-ben a The China Study-t. Nem vagyok egy könyvmoly, sajnos a szórakoztató regényeket egyszerűen képtelen vagyok végigolvasni, nagyon max. 250-300 oldal után minden ilyesmire ráunok, pedig én gimnáziumban a kötelezők többségét elolvastam, sőt, emlékszem hogy Jonathan Swift - A Modest Proposal c. szatíráját is elolvastam önszorgalomból mert érdekelt az üzenete. Magyarul már nem is emlékszem hogy mikor olvastam utoljára könyvet, szerintem valamikor 9 vagy 10-es koromban.
máj. 29. 01:14
 22/44 anonim ***** válasza:
100%

Hetente kiolvasok három könyvet. A legutóbbit két napja. Mindjárt a végére érek a Stephen King: Az újraolvasásának is. Közben írok novellákat és elemzéseket, általában 10 oldalasak az utóbbiak.

20

máj. 29. 02:43
 23/44 molnarmarcell21 ***** válasza:
89%

Most is olvasok, Lisa Hallidaytől az Asymmetryt. 40 körüli vagyok.

De mivel őszintének kell lenni, hozzáteszem azt is, hogy míg tizen-huszonévesen hetente végeztem egy könyvvel, 15 éve kb. évi egyet ha olvasok.

máj. 29. 06:29
 24/44 anonim ***** válasza:
100%
A szív sötétje c. könyvet olvastam tegnap lefekvés elött. 18 vagyok.
máj. 29. 07:03
 25/44 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg olvasom Gaston Leroux-tól a The Phantom of the Opera című könyvet, azelőtt pedig John Gwynne-től a Malice című könyvet.

Mindig olvasok valamit, idén azt hiszem ez a hetedik könyvem. Emellett mindig olvasok neten képregényeket, azokból tegnap fejezetem be idén az ötödik sorozatot (Constantine: The Hellblazer).

20/L

máj. 29. 10:34
 26/44 anonim ***** válasza:
88%

20-as, pont olyan primitív vagy, mint a kérdező. Ezen például olvasással lehet segíteni...

Sőt, mondok valami meglepőt: egy könyvben nem csak és kizárólag a történet a lényeg.

Tudnék példákat mondani, de úgyse fognád fel.

máj. 29. 10:46
 27/44 anonim ***** válasza:
88%

Hétfőn fejeztem be az első Alex Verus regényt, urban fantasy, most az új John Gwynne könyvet olvasom éppen (The Shadow of the Gods), de még annyira nem indult be, hogy sok mindent tudjak mondani róla. Ez valami viking-szerű kultúráról szóló fantasy.

Idén ez a 22. könyvem, szerintem olyan 55-60 lesz a vége az évben, ha minden jól megy.

Azt nem értem, hogy minek kell minden személyiségzavaros embernek ide jérnia elmondani nekünk, hogy mennyire utál olvasni és az olvasás mekkor értelmetlen szar. Gratulálok. Most akkor én járjak át olyan topikokba, amik meg engem nem érdekelnek egyáltalán, csak hogy elmondhassam, hogy "áááám, hülyék vagytok ááááám"??

Szerintem baromság pl. az országúti biciklizés, az autó tuningolás, a vegánság, nem érdekelnek az akváriumok, a babahordozás, a füvezés vagy a sörfőzés. Indulok is elmondani ezeknek az embereknek, hogy mennyire idióták, hogy őket meg ez hozza lázba, és nagyon fölényeskedő stílusban, mert nyilván ettől lesz nekem jobb.

n/29

máj. 29. 10:51
 28/44 anonim ***** válasza:
8%

27. Az olvasás is csak egy módja a tartalomfogyasztásnak. De az ilyen arrogáns, nárcisztikus majmok azt hiszik, hogy ettől lesznek intellektuálisak. Nem hiszem, hogy ismersz annyira, hogy meg tudd mondani primitív vagyok e.

A nagy intellektusod arra volt elég, hogy érvek helyett elkezdj személyeskedni.

Úgysem fognám fel... Magyarul érzed, hogy a nagyképű önpöcsszopogatáson kívül nincsenek érveid.

"Sőt, mondok valami meglepőt: egy könyvben nem csak és kizárólag a történet a lényeg."

Hol súgalltam én bármikor, hogy így lenne? Ugyanakkor melyik az a műfaj, ahol csak a történet a lényeg? Nem mondtál semmi újat. Ezek ugyanúgy megvannak más műfajokban. Ezt hívják szalmabáb érvelésnek. Mondasz valami hülyeséget és jól megcáfolod te magadnak, mintha én mondtam volna.

28. Fordítva ülsz a lovon és te is szalmabábozol. Senki sem mondta, hogy az olvasás egy xar, csak azt mondtam, hogy nem valami felsőbbrendű médium. Amit a reakcióitok alapján valószínűleg magatok is hisztek. És nem én kezdtem el kötekedni, hanem ez a válaszoló:

"Bár a válaszokból látom, hogy nem sok válaszolónak van itt könyvekhez köze...pff."

Tehát nem mi vagyunk a "személyiségzavarosak", mondjuk ez a szó nem is azt jelenti, amire használod, ennyit a nagy olvasottságról. Az ilyen kamuértelmiségi sznobok rontják el az egészet.

máj. 29. 11:39
 29/44 anonim ***** válasza:
87%

De basszus, a könyvek témakörben ki a túrót érdekel, hogy szerinted miért nem jó?????? Oké, de ez itt most miért lenne releváns? Most akkor holnap menjek oda egy németjuhászt sétáltató emberhez és mondjam el neki, hogy a németjuhász nem is jó és vannak annál szerintem sokkal jobb kutyák, pl. a vizsla mennyivel jobb vadászatra?

Oké, és?

Nem, véletlenül sem valamiféle személyiségzavar, mikor mániákusan keresed a konfliktust, hogy a saját, nem létező felsőbbrendűségedet bizonygasd.

Nem igazán értem, hogy mit akarsz elérni. Milyen reakciót vársz? Hogy most itt mindenki, aki nyilvánvalóan könyvbzi majd a fejéhez kap és azt mondja "jééé, akkor dobom is ki az összes könyvemet, a monomániás okostojás a gyakorin megvilágosította az elmémet" és innetől kezdve random emberekbe kötünk majd bele, hogy elmondjuk nekik, hogy "ackshully, minden döntésed, ízlésed és szokásod értelmetlen, hadd magyarázzam meg"?

Senki nem kérdezte, amit mániákusan ismételgetsz itt rendszeresen. Nem tudom, hogy ez nálad milyen lelki probléma kivetülése, de értelme nincs, csak baromi idegesítő. A kérdésre nem válaszol, a beszélgetést nem viszi előre.

máj. 29. 12:17
 30/44 anonim ***** válasza:
9%

"De basszus, a könyvek témakörben ki a túrót érdekel, hogy szerinted miért nem jó??????"

Másodszor mondom el, hogy nem azt mondtam, hogy nem jó a könyv. Még mindig szalmabábozol. Az intellektusoddal már ezt igazán kiküszöbölhetted volna.

"Nem, véletlenül sem valamiféle személyiségzavar, mikor mániákusan keresed a konfliktust, hogy a saját, nem létező felsőbbrendűségedet bizonygasd."

Csakhogy nem ez történt. A kedves válaszoló beszélt nagy lóról és pff - ögte le az itt hozzászólók egy részét, hogy mekkora plebek vagyunk már, hogy nem olvasunk annyit. Nem én voltam magas lovon és még most sem onnan beszélek. Épp ellenkezőleg azt próbálom elmondani, hogy nem vagyunk plebek, csak mert nem olvasunk. Ha te sem így gondolod, akkor meg a válaszom nem hozzád szólt. Viszont ezesetben neked van személyiségzavarod, mert olyasmire válaszolsz, ami nem rád vonatkozik.

"Nem igazán értem, hogy mit akarsz elérni. Milyen reakciót vársz? Hogy most itt mindenki, aki nyilvánvalóan könyvbzi majd a fejéhez kap és azt mondja "jééé, akkor dobom is ki az összes könyvemet, a monomániás okostojás a gyakorin megvilágosította az elmémet" és innetől kezdve random emberekbe kötünk majd bele, hogy elmondjuk nekik, hogy "ackshully, minden döntésed, ízlésed és szokásod értelmetlen, hadd magyarázzam meg"?"

Feleslegesen pazarlod a szavakat, mert ezeket a hülyeségeket csak te mondtad, nem én. Ne adj a számba olyanokat, amiket nem mondtam.

"Senki nem kérdezte, amit mániákusan ismételgetsz itt rendszeresen."

Még mindig fordítva ülsz a lovon. Azt se kérte senki, hogy az illettő megjegyzéseket tegyen másokra. Én arra válaszoltam eredetileg, aztán te (nem tudom, hogy ugyanaz vagy e), nagyon a szívedre vetted és te kezdtél el vitatkozni, primitívnek nevezni, stb... De nem is velem, mert magaddal vitatkozol, csak úgy csinálsz, mintha azokat én mondtam volna.

"A kérdésre nem válaszol, a beszélgetést nem viszi előre."

A kérdésre már válaszoltam, utána puffogtak le.

Akkor válaszolj erre, ha nem a saját állításaidat akarod a számba adni, hanem tényleg arra válaszolsz, amit én írtam.

máj. 29. 17:06
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2021, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!