Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » SzJG. Belegondoltatok már...

SzJG. Belegondoltatok már ilyen szemszögből?

Figyelt kérdés

Szerintem ebben a könyvben sokkal több van, mint amennyit először érzékelünk, csak jobban bele kell gondolni.

Egy két példa:

- Cortez; a pali, akit imádnunk kell, egy egoista, bunkó, sértődékeny srác, aki bár helyes, meg menő, de ugyanakkor szemrebbenés nélkül megcsalja a barátnőjét, használ ki egy lányt, aláz le másokat, ezek után pedig tízből tízszer az ő olvasatában a másik a sz*r, véletlenül sem ő

- Reni; a lány, aki képes volt azért sírni egy fiú után, foglalkozni vele, hagyni, hogy összetörje, áldozatot hozni miatta, előrébb helyezni magánál, szimplán mert jól néz ki és sokan szereteik, függetlenül attól, hogy a srác bunkó, érzéketlen és lenéző vele (mert ne tagadjuk, olyan volt)

- Viki; a lány, akit utálunk, azért, mert a menő srác barátnője, pedig őt is csak kihasználták, megcsalták és eldobták, mint egy használt rongyot

- Amikor Renit belökik a vízbe; mindenki a menő srácnak ad igazat, függetlenül attól, hogy benne sem voltak a történtek többségében, csak mert Cortez a nagybetűs Menő, Népszerű, Mindenkihaverja srác

- Arnold; szerette Renit, ott volt mellette, meghallgatta, mindent megadott neki, de a lány a menőbb fiút választotta

- Cortez tizedikben megcsalta a barátnőjét (akit egyébként is kihasznált) egy másik lánnyal, tizenegyedikben rányomult Renire úgy, hogy tudomása szerint neki barátja volt, amikor együtt voltak, nem foglalkozott Renivel túl sokat, alig kezdeményezett bármit, kérdés nélkül lógott más lányokkal; tuti, hogy olyan szipiszupi, hűséges barát volt?

- Edina; minden “pozitív” fiú karakter tárgyként kezeli, megalázzák a szalagavatóján (is), pedig ezt lényegében mivel is érdemelte ki?

- Renivel Ricsiék valószínűleg soha nem barátkoztak volna, ha nem jött volna jól, hogy tanult, illetve házit írt helyettük

- Dave súlyos szenvedélybetegségben szenved, és ez senkit nem zavar

- Zsolti egyedül megfelelési kényszer miatt változott, ami szintén pozitív dolognak van beállítva, pedig közelről sem az

Folytassam?

máj. 29. 21:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
90%
Egyetértek egyaránt a kérdezővel és a kommentelőkkel is. Mikor anno olvastam még nem tűntek fel ezek a dolgok, de így visszagondolva már elég zavaró. A 10-14 éveseknek szerintem tökéletes, mikor én voltam annyi idős, nekem is az egyik kedvenc könyvem volt. Viszont így később visszagondolva... már tényleg nem az igazi.
máj. 31. 18:09
 12/16 anonim ***** válasza:
89%

Én a szilveszteri résznél akartam földhöz vágni a könyvet. Virág karaktere nagyon taszító volt, de Reni szülei is ugyanolyanok voltak. Amikor az apja megérkezik, a kocsiba küldi a zokogó lányát, meg se próbálja vigasztalni, Virágot viszont megöleli. Reni anyja se vigasztalja hanem leszidja, megbüntetik, közben meg Virágot sajnálják, aki egyébként egyszer már Gödöllőn hagyta pénz és telefon nélkül a lányukat. Szülők kitartanak a hülyeségük mellett, miközben tétlenül nézik, hogy kisírja a szemeit, ill. beteg is lett, barátjától se tud bocsánatot kérni. Amikor bőgve jön haza az iskolából, akkor pedig újra Virágot mentegetik, vele akarják újra összebarátkoztatni.

Nem értem, miért gyűlölik ennyire a saját gyereküket (erre több példa is van a könyvekben), normális szülő a másik lányt szidná, s tiltaná a kapcsolatot, hiszen az káros a lányukra nézve.

máj. 31. 18:31
 13/16 anonim válasza:
93%

Én szeret(t)em a könyvet, de ahogy a többiek is írják, azért voltak benne érdekes dolgok...

Pl. Reni szülei könyvek alapján nevelik a gyereküket, a lányuk sírva hazajön az iskolából, és ahelyett, hogy megvígasztalnák, vagy ilyesmi, a kamaszkezelő könyveiket bújják.

Meg Cortez is... Ha belegondolunk, nem csinál semmit, nem vicces, mint pl. Zsolti, csak zenét hallgat, meg kólát iszik. És mégis a lábai előtt hever egy egész iskola. Azért ez elég irreális...

És ez csak pár dolog, de azért még tudnám sorolni a hasonló dolgokat.

Ezektől eltekintve, mint írtam, szeretem a könyvet, de attól függetlenül szerintem az írónő többi könyve sokkal jobb lett(Bexi, IOV), bár a SZJG hozta meg beki az ismertséget.

jún. 1. 19:53
 14/16 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen egyetértek mindenkivel. Cortez a nagy semmitől menő, tényleg csak zenét hallgat, issza a kóláját, bunkózik, flegma, ettől van mindenki odáig érte? Még a lányokat csak-csak megértem, hogy a külseje miatt szeretik, habár sokak rajongása már beteges, azért mégsem egy világsztárról van szó ("Szeretlek Cortez" feliratú póló - ez mi már??). A fiúk viszont mit esznek rajta, most komolyan? :D

Igazából ha belegondolunk, nincs is személyisége azon kívül hogy jól néz ki, laza, menő...

Virág a sorozat elején még úgy aranyos volt, hogy kicsit butácska, de ahogy haladt előre a könyv, úgy lett egyre hülyébb. Megsértődött azon, hogy ő még nem 18... ez valami vicc? Meg hogy ki gyógyítja meg a szánkót, ilyenek. Komolyan, ez óvodás szint.

Szintén egyetértek azzal, hogy Kinga állítólag szociálisan érzékeny, meg ugye szociológia szakra is ment, az iskolában viszont mindenkit bánt, mindenkivel ordibál...

Azt a részt se szeretem, amikor a szalagavató előtt felhívják az A-sok dizájnerét, hogy extrémebb ruha kell... most azért, mert Dináék bunkóztak, miért kell egy egész osztályt megszívatni, hogy senki ne érezhesse jól magát? Ez is úgy felidegesített.

Végén Arnold van a szemétnek beállítva, pedig teljesen normális volt, ezt most nem fejteném ki, már mások megtették.

jún. 4. 23:01
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek. Nagyon szerettem a könyveket amikor először olvastam és még mnidig szeretem nosztalgiából újraolvasni, de egyszerűen a helyén kell kezelni. Leiner Laura írása nem az értelemről hanem a szórakozatásról szól. Minden egyes könyvében feltűnnek ezek és az ehhez hasonlatos értékek, amik személy szerint engem nagyon tudnak zavarni, de ezen felül is tudom élvezni a könyveit.

Amúgy még szeretném hozzátenni hogy Kinga abszolút kamu feminizmusa az egyik ami a legjobban kiveri nálam a biztosítékot. Folyamatosan bántja Zsoltit amíg együtt vannak, egyenlőség helyett női felsőbrendűséget hirdet, és folyamatosan kurvázza Edinát, mégis úgy van beállítva mint a nagy esélyegyenlőségi harcos. Ezen mindig felkapom a vizet.

Laurában nyilvánvalóan van egy tekintetes adag rejtett szexizmus (amit ő valószínűleg nem realizált). Minden női karaktere valamilyen szempontból alsóbbrendűnek kell hogy legyen a férvi karaktereknél illetve soha/nagyon riktán van ugyanannyi női karakter mint férfi karakter a könyveibe. Teljes a férfidominancia és a lánybarátságok is nagyon gyakran furán vannak tálalva. Illetve ha egy rivális lánykarakter jön be akkor egyértelműen "agyatlannak" van lefestve, ezzel is próbálva a Laura féle nőideált előtérbe helyezni.

Ha elemezzük, a könyvei (főleg az szjg és a bexi) nagyon kiakasztóak tudnak lenni. Ezért nem elemezzük, csak élvezzük.

A leiner laura féle művek (főleg a hosszabb sorozatai) kifejezetten abba médiába tartoznak amit nem a jelentéséért élvezünk hanem pont annak ellenére. Igazán nagy mondandója nincs, de elszórakoztat. Mint a halálos iramban filmek vagy a marvel média 90%-a. Nem jó ami mögötte van, de jól van tálalva.

Ez a klasszikus "tök jó ha kikapcsolom az agyam" kategória.

UI.: engem annyira kiakaszt a zsolti-sztori. Hogy Kinga brutális dolgokat mondott róla, és emiatt Zsolti elkezdett fogyózni. És ez az egész pozitív fejlődésként van beállítva. Szerintem nagyon sértő (és még sokminden, amit órákig tudnék részletezni)

jún. 8. 17:12
 16/16 anonim válasza:
100%

Amúgy ezen én is elgondolkodtam...

Először amikor olvastam az SzJG-t akkor tetszett, mert vicces volt, és vártam hogy összejöjjön Reni meg Cortez. De amikor másodjára végigolvastam a sorozatot akkor jöttem rá hogy elég gáz dolgok vannak benne. Pl. az hogy Dave milyen kütyüfüggő abból viccet csinálnak, meg amikor egy olyan komoly pillanat volt, mint például az egyik tanár (már nem tudom melyik) nagyon kiakadt az osztályra mert nem készültek, nem figyeltek szemtelenek voltak stb. akkor is a legtöbben kiröhögték őt. Meg egyébként Cortez elő van adva 'menő pasinak' meg hogy 'húdemindenkiegyüttakarvelejárni' de közben alig kezdeményez Reninél mindig besértődik..... Aztán úgy jönnek össze hogy igazából nem is udvarolt neki....😐😕

jún. 9. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2021, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!