Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan tudnék egy istent...

Hogyan tudnék egy istent csinálni a regényembe?

Figyelt kérdés

A regényembe kéne egy istenséget kitalálnom, de a történetben fontos szerepet kap a vallás és a mitológia, tehát nem tehetem azt, hogy egy istent veszek ki egy mitológiából és használom a főgonosznak.

Ezt az istenséget a regény antagonistájának szeretném, de nemtudok kitalálni egy jó istent akinek van eredete, mint pl Zeusznak a görög mitológia.

Az istenség ne legyen meglévő isten szerepében (pl Hórusz a napisten, vagy Zeusz a villám és mennydörgés istene, vagy Árész az értelmetlen öldöklés/háború istene).


Tehát röviden: Egy olyan istenséget kéne kitalálni, aki nem létezik egyetlenegy vallásban és mitológiában sem és nem lép be egy meglévő isten szerepébe.

Valaki tud segíteni, ötletet adni, mert elég nehéz kitalálni.


Van több ötletem is, abból leírok egyet: Ezt az istent egy egykori keresztény pap találta ki, aki egy szektát alakított ezzel az istennel kapcsolatban és róla kezdett el tanítani. Az itt a gond, hogy nemtudom, hogy ez megfelelő alap lenne-e.

Ha segítesz, azt nagyon hálásan megköszönöm! ;)



2021. júl. 8. 22:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

ööö...nem teljesen értem, hogy miért nem lehet meglévő isten szerepében? Ugyanakkor nehezen fogsz olyat találni, aki még nincs.


Nagyon kevés az információ a regényedről, de azt tanácsolom, ha már mindenáron istent akarsz antagonistának tenni, akkor válassz olyat, akiről nem feltétlenül jutna eszünkbe az, hogy gonosz lenne, de lehetne többsíkú is. Pl. Héra Heraklész történeteiben a nagy gonosz, viszont egyéb esetekben tud védelmező is lenni.


Tudod, hogy miért ő az antagonista? Egyik sem eredeti, amit írni fogok, de próbálkozhatsz velük. Pl. lehet valamiféle mágia forrása maga az isten, a halandók miatta képesek mágiához nyúlni, de ez idővel legyengíti.

Vagy lehet valamiféle természetisten, aki nem feltétlenül gonosz, de a létezésének értelme, hogy változást idézzen elő, ahm...kicsit mint Loki, aki szintén nem gonosz, de a cselszövései hozzák el a változásokat, amiknek meg kell történnie, pl. amikor kilöveti Baldrt, ugye az egész lényege valójában az, hogy az évszakok váltakozzanak.

De lehet valami nagy, kozmikus istenség is, aki úgy tud csak életben maradni, hogy abból táplálkozik, ami élő. Valamilyen káosz isten, a rendezetlenség istene, aki a világ születésekor jött létre, a világ alkotóinak ellentéteként, ellensúlyaként. Az öntudatra ébredt antianyag, aki ha találkozik az anyaggal, akkor megsemmisülnek és mivel magányos, vissza akar térni a nem létezésbe. Ha ennek így van értelme?

2021. júl. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Maga az egész sztori megvan már, csak egy alap kéne hozzá.

Azért nem szeretnék meglévő istent, mert maguk az istenek is szerepelnek a történetben.

A a regényben szerepel egy csoport aminek a vezére ez az istenség.

A csoport neve Árulók.

A csoport tagjai közt van áruló isten, aki már meglévő isten.


Az antagonista nagyon erős, és nem akartam egy meglévő istent antagonistának, plusz még van egy csavar a történetben, ami miatt végképp nem.


Privátban érkezett már egy ötlet, amit lehet azt fogom felhasználni, ha nem ír/nem érkezik jobb ötlet.

2021. júl. 9. 08:38
 3/4 A kérdező kommentje:
*Hórusz nem a napisten, összekevertem véletlen. Ré-re gondoltam.
2021. júl. 9. 08:46
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogsz olyan istent kitalálni, akit még nem találtak ki más kultúrákban, mivel a természeti dolgok adottak, amihez kapcsolod őket, így valamelyik más istennel biztos átfedésben lesz valamilyen szinten.
2021. júl. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!