Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha az embernek van egy jó...

Ha az embernek van egy jó (filmes) ötlete, akkor azt regénynek vagy forgatókönyvnek érdemesebb megpróbálnia megalkotnia?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert van egy nagyjából kész, koherens sztorim ami (szerintem) akciófilmként remekül funkcionálna, de nem tudom ha tényleg meg akarnám írni (amihez szvsz se energiám se képzettségem/tehetségem nincs), akkor mint regényt vagy mint forgatókönyvet lenne egyszerűbb megalkotni? Azt tudom hogy a forgatókönyv részletesebb, míg a regényben a fogalmazásmódon van a hangsúly, de ennyi, ezt leszámítva hülye vagyok hozzá. Viszont nem szeretném hogy az ötletem sírba szálljon velem, még ha film nem is készül majd belőle (Bár ki tudja). :D

2021. júl. 21. 23:27
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Inkább a forgatókömyvre voksolok.
2021. júl. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Közönség elé akarod tárni? Mert hamarabb adatsz ki egy könyvet akár magán úton is mint hogy valaki felkarolja egy nevenincs ember forgatókönyvét és megfilmesítse, pláne Magyarországon.
2021. júl. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Anna0806 ***** válasza:
76%
Szerintem jó ötlet a forgatókönyv is, de azt hiszem egyet kell értenem a második válaszolóval. Ez Magyarország. Ezzel azt hiszem nem kell semmit sem megmagyaráznom. Viszont a könyves piacon akár úgy is lehet népszerű a könyved, hogy nem saját néven esetleg anonímként jelenteted meg. Ráadásul tuti fix, hogy megtalálja a célközönségét. Én tehát inkább arra gondolok, hogy a könyves opciót válaszd. Lehet az jobban megéri.
2021. júl. 22. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 b1812567 ***** válasza:
100%

Voltaképp mindegy, ami neked jobban tetszik.

Forgatókönyvként kb. esélyed nincs, hogy film legyen belőle (Amerikában is tonnaszám születnek forgatókönyvek, amik mennek a fiókba örökre, és csak keveseknek adatik meg, hogy megfilmesítsék.)

Könyvként icipicivel több esélyed van, de nagyon sok munka és tanulás vár rád, főleg ha szeretnéd hogy ki is adják.


Alternatívaként esetleg képregényes irányban gondolkodhatnál, persze ahhoz kellene partner is, aki meg a vizuális oldalon kreatív.


Vagy ha inkább csak saját örömödre csinálnád, írj belőle úgy és azt amit szeretnél, és mutasd meg a barátaidnak. :)

2021. júl. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!