Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek milyen 2021-ben a...

Szerintetek milyen 2021-ben a Roxfort?

Figyelt kérdés

Pl:Vajon most hogy Mcgalagony az igazgató ki az átvátoztatástan tanár/bájitaltanár.

Illetve a könyv idejébe a varázslók még nemigazán használtak telefont de vajon ez most is így van?

Lehet nekik külön van MagiTube vagy ilyesmi.

Plusz régen pl Magyarországon használtak talárt de ahogy itt sem divat vajon a roxfort-ba még használnak?



2021. júl. 24. 06:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Üres, mindenki távoktatásban tanul :D
2021. júl. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Szomorúak, hogy az angolok kikaptak a fociban.
2021. júl. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Mugli technológia nem működik a Roxfort területén, nem lehetnek telefonok.

Talárt valószínűleg használnak még, a mindennapok része is volt, munkaruha stb. Nem hiszem hogy a suliból kidobnák mert "nem divat" ha ilyen gyakran használt és ekkora hagyománya van. A varázslók amúgy is szeretnek régimódiasabbak lenni és különbözni a mugliktól.

2021. júl. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon hasonló minden, mint Harry idején, elvégre a varázslók elég lassan haladnak a korral. Az új tanárokat szerintem nem ismerjük, de ha McGalagony még az igazgató, akkor biztosan csak a legjobbakat alkalmazza. (Én az összes "hivatalos" folytatással ellentétben jobban örültem volna, ha Hermione tanár lesz, úgyhogy számomra jobb érzés elképzelni, hogy átváltozástant tanít a Roxfortban.) A technikai eszközök szerintem továbbra sem működnek a Roxfort határain belül. Nem hiszem, hogy a tanárok azzal akarnának foglalkozni, hogy ki rejteget magánál telefont, engedni pedig biztosan nem engednék a mindennapi használatát. Azt viszont el tudom képzelni, hogy a tv/internet mintájára van valamiféle olyan varázslat, ami technológia nélkül is szórakoztat. Tehát mint pl. a festmények, csak teljes videók vagy akár élő adás formájában. De az elektronikus dolgoktól elzárkóznának (legalábbis a Roxfortban, azon kívül lehet, hogy valamivel nyitottabbak). A talár pedig szerintem viszonylag állandó varázsló kellék. Kabátként is használható, és az iskolai egyenruha része, ami jelenleg is létezik sok brit iskolában (mármint egyenruha, nem talár :D). Elvégre a golyóstoll vagy más egyszerű eszközök sem terjedtek el náluk, pont azért, mert összességében régimódiak. Úgyhogy nem gondolom, hogy sok dolog változott volna az elmúlt években, esetleg egy-két apróság, ami megkönnyíti az életüket.

De a Covid szempontjából valóban érdekes lenne a kérdés. Viszonylag rövid idő után biztosan találtak volna ellene megfelelő varázslatot vagy bájitalt, de az elején lehet, hogy karanténba kellett volna vonulniuk. Vagy valamiféle buborékfej varázslatot használni a maszk helyett. :D Mindenesetre valószínűleg egyszerűbben tudták volna kezelni a helyzetet, mint mi.

2021. júl. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
#4 szerintem nincs rájuk hatással a covid, biztos van valami bájital minden is ellen, emlékszem az egyik könyvben Harry (vagy talán Ron) összetörte a csontjait, és egy bájitaltól egy éjszaka alatt visszanőttek.
2021. júl. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de azt is gondolom időbe telt kezdetben kifejleszteni. Utána már nyilván egyszerű volt használni. De a Covidot ilyen formában nem ismertük korábban, nem úgy, mint a csonttörést vagy a megfázást. Szóval azért írtam, hogy kezdetben valamiféle óvintézkedéseket nekik is lehet, hogy igénybe kellett venniük. Viszont az jutott eszembe még, hogy a februárban/márciusban kezdődő járvány egy ideig simán elkerülhette a Roxfortot, úgyhogy lehet, hogy mire szeptemberben vissza kellett menni, addigra már megoldottak mindent.
2021. júl. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%

Az elektromosság nem szereti a mágiát.

Már Harryék idejében is volt tv, rádió, játékkonzol, nyomógombos mobil s hasonlók, de nem működnek a mágia mellett. S a Roxforton azért van pár bűbáj azon kívül hogy napi szinten megy ott a varázslás.


Valamelyik filmben mintha van is egy olyan jelenet, hogy mikor Dudleyéknél Harry varázsol, akkor a világítás elkezd pislákolni, stb.

2021. júl. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az írónő is megerősítette régebben, hogy az elektromos dolgok és a mágia ütik egymást az egész varázsvilágban. S hogy például rádiókat mágiával működő eszközzé tettek, így azt ők is tudták használni odaát.
2021. júl. 30. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan használnak talárt, és biztosan nincsenek elektromos cuccok.


És nem (nem csak) azért mert régimódiak, hanem mert nincs is akkora szükségük a technológiai fejlődésre.

Amely világban van mágia, ott a technológiai fejlődés értelmét veszti, hiszen sokkal egyszerűbb és praktikusabb a mágiát fejleszteni.

2021. júl. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Meg a mágia többre köpés, mint a technika.
2021. júl. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!