Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek? (könyvírás)

Mi a véleményetek? (könyvírás)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy high fantasyn dolgozok, a háttérvilág megalkotásánál tartok még (ez az első könyvem). Felmerült egy probléma: a világ a középkori Európára épülne, de tudom, hogy ez elég klisés és elég sokan unják is... Szerintetek ki lehet még hozni ebből valami újat, érdekeset? Vagy már tényleg nagyon elcsépelt?


Én úgy vagyok vele, hogy a fantasy, mint műfaj ezért tetszett meg (szeretem a középkori Európára épülő műveket), olyan könyvet pedig nem szeretnék írni, ami nekem nem tetszik, ami kevésbé érdekel, stb.

Ezért lennék kíváncsi a véleményetekre.



2021. júl. 31. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze.
2021. júl. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az nem feltétlenül gond, ha elcsépelt. A Harry Potter is egy baromi nagy klisétenger, mindenféle közhelyből összegyúrva, mégis sikeres lett, mert az emberek pont azt várták el egy ilyen könyvtől.
2021. júl. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy írd, hogy neked tetszen. Más ne érdekeljen.
2021. júl. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%

„Szerintetek ki lehet még hozni ebből valami újat, érdekeset? Vagy már tényleg nagyon elcsépelt?”


Nem. Nem véletlen, hogy a műfaj a kilencvenes években volt a csúcson – különböző fantasy (és scifi) fórumokon állandóan felmerül a kérdés, hogy miért az ósdi Jordan-, Martin-, Hobb-könyveket (meg még néhány más történetet) ajánlgatják még mindig: hát azért, mert nemhogy újat, de semmi „kicsavartat” sem lehet létrehozni ebben a műfajban. De ez a helyzet a sci-fi (az egy kicsivel korábban halt meg), novellák, színművek stb. területén is. Sem újat, sem „kitekertet” nem lehet már alkotni.


A fentiekkel együtt: dolgozz, alkoss, írj, majd oszd meg másokkal, hátha tetszik nekik.

2021. júl. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
#4 dehogynem, scifinél lásd pl. Greg Egan könyveit, pl. az Orthogonal-trilógia. Más kérdés, hogy az már annyira kicsavart és elvont, hogy csak egyetemi professzorok tudják élvezni. A plebsnek marad a "klasszikus" scifi.
2021. júl. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Értem én, hogy mindenki a woldbuilding miatt veri magát, mert már lassan másról nem is lehet beszélni, de egy könyv milyenségét nagyon sok más dolog is befolyásolja.

Simán lehet egy relatíve klisés világban is érdekes dolgokat csinálni. Karakterek, az ő kapcsolataik, események, politika, bármi. Egyszerűen annyi dolog van, amiknek a kombinációjából lehet kihozni érdekes dolgokat.


Baromi egyszerű mindenre ráhúzni, hogy vótmá, pedig a lehetségekat csak a a fantázia határolja be.

2021. júl. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%
Nagyon újat semmiképpen nem tudsz írni mert kell valamilyen mű ami inspirálta és amiből ihletet merítesz és ezért van benned kétely az eredetisége szempontjából. De rengeteg olyan jó könyv van ami abszolút sablonos mégis szeretik az emberek mert mindig van benne valami egyedi amit csak az író tud kitalálni.
2021. aug. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
83%

Ha még tervezed az írást: szerintem csak az angolszász/nyugat-európai világra épülő középkori fantasy elcsépelt, a többi kultúrából még bőven van mit meríteni.

Nem teljesen középkor ugyan, de pl. a Grisaverzum azért újdonság, mert a cári Oroszország ihlette fantasy nem nagyon volt még.

2021. szept. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!