Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Iskolai traumákról könyvet...

Iskolai traumákról könyvet írni megérné?

Figyelt kérdés
Mindig is foglalkoztatott az írás, több regénybe is belezdtem, kiskoromban verseket is írtam, de sosem jutottem el odáig, hogy befejezzek egy könyvet. A napokban rájöttem, hogy talán képes lennék megírni, amik velem történtek, amíg a magyar oktatási rendszer általános és középiskolás tagja voltam. Rengeteg trauma és rossz élmény ért, ami a nyitottságot lassan ölte ki belőlem. Persze nem önsajnáltatásból írom ezt most ide. A kérdésem az lenne, hogy lenne-e igény olvasói szemszögből egy olyan könyvre, ami ezekről a (főképp negatív) emlékeimről szól, vagy felejtős? Tudom attól is függ, hogy hogyan írok, de elsősorban a kérdésem a témaválasztás kelendőségére vonatkozik. A válaszokat köszi előre is :)

2021. okt. 4. 10:55
A kérdező szavazást indított:
Érdemes lehet erről írni, én is szívesen olvasnék ilyen könyvet!
Nem olvasok ilyen könyveket, de valószínűleg sokan vannak, akiket érdekelne.
Szerintem az ilyen nem kelendő manapság, felesleges rá időt/energiát áldozni.
25 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden nehéz témáról kell írni, nagy segítség lehet másoknak, akik benne vannak a szituációban.


A végén írhatnál arról is, hogy hogyan lehet kijutni ebből a helyzetből, jobban lenni, stb.



Sok sikert!

2021. okt. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) igen, azt is belefoglalnám
2021. okt. 4. 11:31
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Mindenkinek vannak rossz élményei iskolás korából. Nekem is, de azért könyvet nem írnék róluk. Most visszagondolva, az akkori "hatalmas" problémák többsége nem is volt olyan hatalmas. Csak túlreagáltam őket.
2021. okt. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, de a többiek (sulis társaim) mindig mondták, hogy valamiért mindig jobban rám járt a rúd. Ezek ellenére nem tartom magam különlegesnek természetesen.
2021. okt. 4. 12:42
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy egy blogban még jobb lenne. Könyvet laikusként azt gondolom, hogy elég nehéz kiadni.

Mert vagy regényként írod meg, akkor ahhoz kell egy kis tehetség - lehet hogy van, nem tudom, vagy valamilyen pszichológiai műként, ahhoz meg szaktudás kell - lehet hogy van nem tudom. Blogban szabadabban írhatnál és már ma meg is jelenne.

2021. okt. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ülj neki, azt' csináld
2021. okt. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
39%

#3 jaja, sőt vannak olyan gyerekek akik annyira túlreagálják, hogy meg is ölik magukat érte. miért akarod elkenni azt, hogy a gyerekek problémája valós? akkor és ott igenis valós, és komolyan is kell venni.


akkor a jelenlegi problémáid sem akkorák? csak túlreagálod őket? csak hisztis vagy? gondold már végig, mit írtál le!

2021. okt. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
hm, most eszembe jut, hogy egyszer egy srác lefogott, a másik meg erősen nyomta az öklét a combomba, és ez egy csiklandozó, kellemetlen érzést okozott. Aztán órán kihúztam a széket egyik alól, az meg nagyot huppant és engem küldtek az igazgatóiba. Ezt el is felejtettem mára, pedig lehet, hogy ártott nekem.
2021. okt. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!