Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet ajánlanátok...

Milyen könyvet ajánlanátok egy peches, pesszimista, duzzogó, folyton elégedetlen embernek, aki szerint minden és mindenki rossz és ellene van?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy ismerősöm van teljesen peches életszakaszban, az a tipikus bármibe bele fog semmi sem sikerül és mindig más a hibás mindenért. Nulla alázat vagy türelem másokkal szemben, mert az ő véleménye/meglátása a frankó. Szerintem ha így folytatja teljesen a gödör aljára kerül és onnan már nincs kiút. Jár pszichológushoz, de mint kiderült néhány dologban nem értenek egyet, így el megy hozzá csak hogy kilegyen pipálva,de magasról tesz rá mert hogy egy sarlatán (ő szerinte).

Mivel rengeteg önismereti, életmód tanácsadói könyv van választékon reménykedek benne, hogy valaki tud valamit ajánlani,ami a hasonló szemléletü embernek segít egy kicsit fel nyitni a szemét.



2021. okt. 18. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted elolvasna bármilyen könyvet, ami nem azt írja, hogy neki van mindenben igaza?
2021. okt. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az ilyen reménytelen eset.

Egy könyv meg aztán ilyenkor....

2021. okt. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Most akkor szerintetek az ilyenek genetikailag kódolva vannak és semmi sem tud változtatni a "hozzáálásukon"?

Azt már észre vettem, hogy azzal senki sem jut nála sehova, hogy megmondanja neki, hogy ezt azt a azt azért gondold át stb. De az sem segít ha ő maga világosodik meg. Mint pl megnézem a Titok c filmet és gyakorlom a benne látottakat

2021. okt. 18. 14:19
 4/6 anonim ***** válasza:

Nincs genetikailag kódolva, hanem az évek során kialakult szerintem. Ha az ember sorra kapja a pofonokat az élettől, idővel hajlamos belefásulni.

Van ismerősöm, aki a legnagyobb pofonba önként és dalolva futott bele, azóta is szidja magát, de a legnagyobb fájdalma, amire visszavezeti minden búját-baját, valami olyasmi, amiről egyáltalán nem is tehet.

2021. okt. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajnos ez viszont igaz, hogy vannak emberek, akiknek jobban meg van mérve.

Nekem van ismerősöm, aki árvaházban nevelkedett, de amíg a szüleivel lakott se volt benne köszönet.

Utána nagy nehezen kikupálódott, de aztán meghalt a felesége, a munkahelyéről is kirúgták, végül rákban meghalt.


Illetve van egy ismerősöm, akinek egyszer volt egy rossz döntése, aztán emiatt totál kiskilott az élete.

2021. okt. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2021. okt. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!