Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Régen hogy írtak (verset,...

Régen hogy írtak (verset, könyveket) az emberek?

Figyelt kérdés
Az internet előtti és azt megelőző évtizedekre gondolok. Kérdezem, mert szeretek írni (csak hobbi) de mindig szembetalálom magam az ilyen olyan írókurzusokkal.

2021. okt. 27. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Te is tudod. Ahogy ma írnál, ha nem lenne internet, vagy akár még PC-sem.
2021. okt. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

#1-es, nem az eszköz érdekelte a kérdezőt, hanem az, hogy a technikai, művészi rész honnan származhatott.

Szerintem ezek a mindenhol hírdetett írói kurzusok inkább a pénzről szólnak, mint az életmódvezetési tanácsadók, fizetsz, elmondják, hogy mitől lesz neked nagyon jó, és ha nem jön be, te csinálsz valamit rosszul.

2021. okt. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

irogep, vagy kezzel tolal

regen madartollal es tintaval

osemberek is valami "festekkel" ujjukkal köporral

kaporral is...


Te inkabb ugytunik valami "tankonyvet" keresel hozza, ha kurzusokba botlasz


igazabol ez muveszet, kreativitas, ha van iroi venad akkor irsz, meselsz, ha nincs akkor max halgatod, olvasod

2021. okt. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

#2 az iras talan olyan mint a szineszet hogy lehet tanulni? Azt is csak reszben lehet


a jo muirok azok nem megtanultak a muveiket hanem maguk terektettek


ilyen szempontbol persze nem arthat ha nyelvet, nyelvtant nagyon jol ismered


meg az eletet is

jarod a vilagot vagy nezed a vilagot, emberek miket tesznek mondanak

ha csak nem ertelmetlen zagyva verseket akarsz irni

2021. okt. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A Facebook nekem is rendszeresen felkínál ilyeneket, mert szoktam keresni (ott is a pályázati lehetőségeket).

Szerintem az írás alapja az olvasás lehetett, mert onnan tudtak információkat szerezni (pl. én nem tudnék hitelesen írni a tengerek élővilágáról, ha nem tanulmányoznám a témát).

2021. okt. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

*"teremtettek"

az iro az isten, teremto


teremtesedre ha ranezel "latod hogy az Jo"

vagy nem


Xy4

2021. okt. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"#1-es, nem az eszköz érdekelte a kérdezőt, hanem az, hogy a technikai, művészi rész honnan származhatott."

Arra is iga amit írtam.

Ahonnan ma is.

Ezek a "tanfolyamok" csak debileknek való lehúzások.

2021. okt. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Technikai oldalról: sokat olvastak. Tudatosan tanulmányozták más régebbi és kortárs szerzők stílusát, nyelvi eszközeit, szókincsét. KB mint egy irodalom órán.


Ihlet oldalról: témafüggő. Ha elérhető távolságban volt pl egy hegység, ami a regény helyszíne, elutaztak oda. Ha erre nem volt lehetőség vagy pénz, akkor olvastak róla sokat, rongyosra vizsgálták a helyszín térképeit. Ha a téma nem megtapasztalható (mondjuk lovagkor) akkor beköltöztek a könyvtárakba és minden a témában fellelhető anyagot összeszedtek.


Tulajdonképpen mindent úgy csináltak, mint manapság. Mindössze annyi a különbség, hogy régen a forrásanyag könyvtárakból és saját tapasztalatokból származott, ma meg ott a Google mindenre is.

2021. okt. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!