Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Leiner Laurától az Iskolák...

Leiner Laurától az Iskolák versenye 1. vagy 2. trilógia tetszett jobban? Miért?

Figyelt kérdés
Amikor a második trilógiát olvastam, akaratlanul is hasonlítgattam az elsővel, de végül nem tudok dönteni, melyik a jobb. Mondjuk én a második trilógiából hiányoltam egy akkora csavart, mint ami az 1. trilógia 2. részében volt (Máté tabletjén a lista). Persze a másodikban is voltak csavarok, csak nem leptek meg annyira valahogy. (Végzős gimis vagyok, lehet, pont most növöm ki ezeket a könyveket, fogalmam sincs.) Érdekelne a ti véleményetek is, hogy a két trilógia közül melyik tetszett jobban nektek :)

2021. dec. 29. 12:07
A kérdező szavazást indított:
1.
2.
42 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Nekem az első jobban tetszett, szimpatikusabbak voltak a szereplők, és szerintem a feladatok is kreatívabbak.
2021. dec. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 ilballodellavita ***** válasza:
93%
Szerintem az elsőben Hanna köré lett csavarva minden. Nehéz téma a szülő elvesztése, de valahogy mindent ezzel indokoltak, nekem picit sok volt.
2021. dec. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Nekem a második jobban tetszett 😅 szerethetőbbek voltak a karakterek és jobban azonosulni tudtam a fő szereplő gondolkodás módjával


Az első trilógia ahogy fentebb is írják mindent a gyász köré épit. Nem tudtam hannával azonosulni és a zárkózott személyiség miatt a szereplőket sem bírtam annyira megszeretni mint a másodikban

2021. dec. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%
A második. Először is ott már Kornéllal is közelebb kerültek egymáshoz, és már Hanna sem annyira depressziós.
2021. dec. 31. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Rit8 ***** válasza:
88%
nekem is a második tetszet jobban, mert az első triologiában tul sok volt Hanna kesergése mármint értem hogy elvesztete az anyukáját csak tul sokszor volt lapokon keresztül taglalva hogy menyi mindent roszul csinált és ujra és újra ugyan az volt leirva csak más szavakal.
2022. jan. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok! Bocsi, azt hittem 1 trilógia melyik része! Amúgy nekem a 2 trilógia jobban tetszik.
2022. jan. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
2. Sokkal szimpatikusabbak a karakterek, maga a piros csapat szerintem sokkal jobb, na meg Tahi.
2022. febr. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
A második szerintem sokkal jobb lett, én az elsőtől egy kicsit mintha befordultam volna, elég depressziós az első trilógia, úgyhogy ezért is a másodikat választanám, nameg a második szereplői is a kedvenceim.
2022. ápr. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Engem az első nagyon közelről érintett és Hanna gyászával kifejezetten sok ponton tudtam azonosulni


De mégis a második tetszett jobban. Valahogy mozgalmasabb volt, meg szórakoztatóbb.



Viszont!! Az elsőben sokkal jobban szerettem a háttérszereplőket (a központi 5+kocsis-on kívüliek) mint a másodikban. A másodikban csak Panna jött be igazán, a többi mellék és háttérszereplő nagyon idegesített, kevésbé voltak kibontva mint az elsőben.



(illetve lehet hogy egy kicsit az is vonz a második felé hogy én is táncos vagyok és engem is Sárának hívnak, lol)

2022. jún. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem személy szerint az első jobban tetszett.

Mindkét trilógiában jelen volt a karakterfejlődés, de én hiányoltam,hogy Sára apukája bocsánatot kér, amiért így megbélyegezte a lányát, lehetetlenné téve ezzel azt,hogy úgy érezze igazán büszke rá és a teljesítményére.

Azonban tudom,hogy a való életben is megesik az ilyen sajnos. Örülök, hogy Sára igaz barátokra lelt, ezzel kárpótolva azt az űrt,amit az apukája hagyott benne.

Összességében a második is zseniális, de nekem Hanna és Kornél kicsit közelebb áll a szívemhez.

2022. aug. 19. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!