Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter most akkor...

Harry Potter most akkor félvér vagy aranyvérű?

Figyelt kérdés

Én eddig úgy tudtam hogy aranyvérű hiszen az anyja boszorkány, az apja varázsló.

DE a Harry Potter Wikin most olvastam hogy a trió (Harry-Ron-Hermione) három tagja mindhárom varázslótípust megtestesíti, mert Hermionénak muglik a szülei, Ron ugye aranyvérű (Mr. és Mrs. Weasley is mágusok), és Harryt írja félvérnek.

[link]

"Behind the Scenes" szakasz, 3. pont



2022. jan. 2. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
De az anyja mugli szülők gyereke.
2022. jan. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
66%
Az is lehet hogy aranyerü
2022. jan. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Aranyvérű az, akinek egyáltalán nincsenek muglik a családjában. Harry anyjának a rokonai muglik, tehát Harry nem lehet aranyvérű.
2022. jan. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Így van, ahogy az előzőek leírták. Nem csak a közvetlen szülők számítanak, hanem a komplett felmenői ágak.


Sárvérű (Hermione) - Akiknek az egyenesági felmenői nagyrészt muglik, és néha kerül csak varázsló/boszorkány a családba.


Félvér (Harry) - Akinek nagyrészt varázslók/boszorkányok az egyenesági felmenői, de előfordulnak muglik is.


Aranyvérű (Ron) - Akinek az összes ismert egyenesági felmenője varázsló/boszorkány.


Tehát a maga módján jól látod, Harry és Hermione ugyanaz a típus.

A különbség a 2 típus között, a mágiával rendelkezők és nem rendelkezők aránya.

2022. jan. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Félvér mert attól hogy az anyja varázsló attól még mugli szülőktől származik
2022. jan. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
16%
Saját véleményem szerint nem lehet se aranyvérű, se félvér. Ha létezik olyan, hogy 3/5 vérű, akkor valahol azon a szinten lehet Harry vére, mivel szerintem 3/4 akkor lehetne, ha egyik szülője félvér a másik aranyvérű. Persze lehet hülyeséget mondtam :D
2022. jan. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6

Nem lehet az anyja félvér hiszen mugliktól származik. Attól még hogy varázsló attól még mugliváladék. Ugyen ez van Rose Garanger Weasley és Hugo Granger Weasley- vel. Hermione mugliváladék ezért is piszkálta Malfoy, de Ron aranyvérű. Harry val'szeg félvér.( ebből látszik hogy az anyja nem lehet az mert EGYIK szülője sem varásló.) Szóval ja.

2022. jan. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Harry, mint ahogy az írónő többször is kihangsúlyozta könyveiben, félvér. Harry Potter szülői ugyan mindketten varázslók, azonban édesanyja mugli szülők gyermeke. Az aranyvérű családok meghatározása, hogy több generáció óta csakis varázslók alkotják a családot. Talán kb 100 év múlva Harry leszármazottjai is aranyvérűnek lesznek titulálva, azonban ő attól még félvér marad.
2022. ápr. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!