Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy lehetséges az, hogy...

Hogy lehetséges az, hogy valaki munka vagy iskola mellett MINDEN NAP kiolvas egy 350 oldalas könyvet?

Figyelt kérdés

Nézegettem a Molyon a kitüntetéseket és mások adatlapjait. Ezek alapján van aki minden nap kiolvas egy 350 vagy több oldalas könyvet (Van aki 2022-ben már kb 23-at kiolvasott).


Rám azt mondják hogy sokat olvasok, de hát akiket láttam, azokhoz képest senki vagyok. :D Szoktam olvasni munka előtt, néha ha jut időm akkor ebédszünetben és, ha lerendeztem a teendőimet akkor munka után, de nem tudnék elolvasni 350 oldalt egyszerre.


Hétvégenként kicsit több idő van, olyankor kirándulás előtt, után olvasok meg amikor utazok a kirándulás helyszínére vagy el onnan, esetleg, ha várom a színházban, hogy véget érjen a szünet, kezdődjön a darab.


Hogy mennyit haladok egy könyvvel az attól függ, hogy mennyire olvastatja magát a könyv, de, ha nagyon izgalmas is, nem tudnék egyszerre 350 oldalt elolvasni (a legtöbb amit olvasok egy nap az kb 120 oldal körül van, többre nincs időm).


Akik mégis elolvasnak ennyit egy nap alatt és egy év alatt kiolvasnak 400!! könyvet (van ilyen kitüntetés is), de dolgoznak is vagy iskolába járnak, ők hogy oldják meg? Hogy tudnak minden nap kiolvasni egy 350 oldalas könyvet?


2022. jan. 23. 23:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
21%
Ezt is be lehet gyakorolni, mint mindent.
2022. jan. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%

Az én apukám ránéz egy lapra, pár másodperc után leteszi, hogy elolvasta a tartalmát. Ha kérjük, hogy foglalja össze, hibátlanul összefoglalja. Másnak több idő kell ahhoz, hogy elolvasson és értelmezzen valamit.


Véleményem szerint nem kéne kitüntetésekhez kötni az olvasást, mert mindenkinek más a tempója. Az olvasásnak nem az a lényege hogy hány oldalt olvasunk el egy nap alatt, hanem hogy élvezettel olvassuk azt amit olvasunk. Nem lehet mást arra ösztönözni, hogy egy másik ember tempóját vegye fel, hiszen lehet, az neki nem kényelmes és pont az élvezet kopik ki ebből a tevékenységből, mert, hogy felzárkózzon a többiekhez, csak gyorsan lapozgatja a könyvet, anélkül, hogy belemerülne.

2022. jan. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%
Attól is függ, hogy milyen könyv.
2022. jan. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
68%

Akik így január elején bejelölik a 10-20ezer olvasott oldalt, azok jellemzően nem tudják használni a Molyt. Ha megnézed az olvasmánylistájukat, a könyvek úgy vannak felvive, hogy elkezdve -> befejezve ugyanazon percben, vagyis mindössze végignyomkodta a gombot, hótziher, hogy nem olvasott el ennyit ténylegesen.

A sok könyves plecsniknél meg jellemzően az anyukák az elsők, akik gyereknek olvasnak mesekönyvet, abból nem nehéz egy hét alatt összehozni ötvenet. :)

Van, aki "csal" azzal is, hogy év végén van egy csomó befejezetlen könyve, ha új évben fejezi be őket az ember, akkor az új évhez adja a statisztika. De igazából ezzel csak saját magát veri át, szóval kár vele törődni. :)


Általánosságban, nem mindegy, mit olvas az ember, YA meg NA meg hasonló könnyed olvasmányokból pikk-pakk le lehet darálni többszáz oldalakat is. Én munka mellett elég keveset olvasok, nálam a napi egy fejezet az, aminél már jelölöm, hogy olvastam eleget - ennyit várok el magamtól. De az idei évet pl. egy izgalmas YA-val kezdtem, fél nap alatt letoltam a 350 oldalt.

Aki meg naponta ennyit olvas, annak általában nincs más dolga mellé.

2022. jan. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Facebookos csoportban láttam én is hasonlóan sokat olvasó embereket, a legtöbbjük az adatlapja alapján nyugdíjas volt. Munka mellett úgy tudom elképzelni, ha valaki ingázik. Amikor napi három órát utaztam, akkor én is nagyon sokat olvastam. Illetve már említették fentebb, hogy nem biztos, hogy jól jelölik meg a könyvek kiolvasásának idejét. Én mindig utólag viszem fel a könyveket korábbi olvasásként, mert számomra az lényegtelen, hogy pontosan mikor és mennyi idő alatt olvastam ki a könyvet, csak azért készítem a listát, hogy vissza tudjam nézni, hogy miket olvastam. Eddig fel sem merült bennem, hogy bárkit is érdekel, hogy én mit olvasok.
2022. jan. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
79%

Egy kilencvenéves férfi elmegy az orvoshoz:


– Doktor úr, írjon fel nekem valami fiatalító kúrát.


– A fiatalító kúrák semmit sem érnek. Miért kockáztatná az egészségét különböző hormonokkal, amikor egészen jó állapotban van?


– De a tíz évvel idősebb barátom is átesett egy fiatalító kúrán, és azóta minden éjszaka másik nővel bújik ágyba!


– Ezt honnan tudja?


– Ő maga mondta nekem.


– Tudja mit? Mondja maga is.

2022. jan. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
65%
Úgy, hogy érdekli, leül az ágyára, és elkezd olvasni. azért, mert érdekli, és gyorsolvasó
2022. jan. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát én mondjuk 2022 első két hetét ágyban töltöttem, coviddal, szóval így eleget olvas az ember.


Nem tudhatod, lehet valaki pl krónikus beteg, gyesen lévő anyuka vagy pl biztonsági őr, akinek az a munkája, hogy ül a fenekén és hajnalban mondjuk egy raktárban az esetek 80%ában egész este full nyugi van, akár olvashat is, hogy ne aludjon be.



Én telefonon, ebookkal vagy az ao3-al szoktam úgy lenni, hogy hoppá hoppá, 210K cuppantódott be egy este alatt és már reggel van.

2022. jan. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
89%
Az én apukám régebb munka mellett, egy hét alatt 9 könyvet is kiolvasott. Mindenkinek más a tempója, van akinek több idő, mert lassan értelmezi, van kinek kevesebb, mert ő gyorsan. Munka vagy iskola után is van az embernek bőven ideje, és ha neki ez a kikapcsolódás, és alig várja hogy hazaérjen és olvasson, akkor egyből azt is fogja csinálni. Így hamar kilehet olvasni egy könyvet. Én 1 óra alatt kb. 50 oldalt tudok elolvasni, nem tudom ez sok vagy kevés, de nem is ez a lényeg, hanem hogy élvezem:)
2022. jan. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
11%
Azért a villámolvasókat megkérdezném egy év múlva, mennyire emlékeznek az adott könyvből.
2022. jan. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!