Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Trónok harca első részében...

Trónok harca első részében (könyv!) Catelynnek mi volt a terve Tyrion elrablásával?

Figyelt kérdés
Csak most olvasom a könyvet, sorozatot még nem láttam, ott tartok, hogy Tyriont kénytelenek elengedni, mert Bronn legyőzte a lovagot. Szóval azt hittem, hogy ki akarja hallgati, Bran balesete és Jon Arryn halála miatt, ehelyett annyi történt, hogy az úton egyszer beszélt vele, akkor el is bizonytalanodott, aztán simán az agyhalott Lysára meg a fogyatékos pszichopata gyerekre bízta, és semmi mást nem akart. Nem is volt ellene bizonyíték, honnan vette bárki, hogy ő ölte meg Arrynt? Jól felidegesített ez a szár, mert Catelyn és az összes rokona elmebetegnek bizonyult. Tényleg nem kérek spoilert, csak az alapján, amit eddig tudok, mi értelme volt ennek? Vagy esetleg később kiderül valami fontos?

2022. febr. 12. 23:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Lysa állította, hogy Tyrion/a Lannisterek mérgezték meg a férjét, ezt biztosra tudja.

Ha nem akarsz spoilert, akkor nem írom le, hogy miért. De Jon Arryn megölése visszatér és elég nagy fordulat van benne, de csak a Kardok vihara utolsó előtti fejezetében. Szóval addig várnod kell.

2022. febr. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Vannak amúgy őrült tippjeim. Mondjuk hogy Lysa ölte meg, hogy ne küldje akárhova nevelkedni a tökfilkót. De az sem logikátlan, ha Jaime vagy Cersei volt, mert Joffrey trónörökös, de nem Robert fia. Ezt véletlenül már tudom. Talán azért keresték a fattyúkat, nehogy örököljenek valamit. De annyira nem ismerem az ottani jogot.
2022. febr. 13. 00:33
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Jon Arryn azért kereste a fattyúkat, mert a Baratheon gének minden esetben elnyomják a többi jegyet és mindegyik fattyú Baratheonként néz ki. Az, hogy Joff, Myrcella és Tommen nem néz ki Baratheonnak, míg Robert többi gyereke igen, bizonyítja abban a világban, hogy a három törvényes nem Robert gyereke.
2022. febr. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Amikor azt mondtam, hogy nem kérek spoilert, az nem volt érthető. Kösz bmeg.
2022. febr. 13. 01:47
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem volt spoiler, te írtad hogy már tudod, hogy nem törvényesek.
2022. febr. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De azt nem tudtam, hogy Arry rájött és hogy miből. Ha tudtam volna, akkor nem feltételezgetek egész mást.
2022. febr. 13. 10:33
 7/10 anonim ***** válasza:
Jaaa, hát az elég érdekes akkor, tényleg csak egy információfoszlányt tudtál meg, erre nem gondoltam.
2022. febr. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Láttam wikipédián, hogy ki az apjuk, mikor kerestem, hogy ki kicsoda, még az elején. De mindegy, mostmár könyvben is eljutottam Ned és Cersei beszélgetéséig.
2022. febr. 13. 11:03
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Catelyn úgy hiszi a kés meg miegyéb miatt, hogy Tyrion akarta megöletni a fiát. Amikor elrabolja, az a terv, hogy elviszi a nővéréhez, aki földbirtokos özvegyeként rendelkezik a bíráskodás jogával, és kivégeztetheti (mármint legálisan, anélkül hogy nyílt had üzenet lenne a Lannistereknek). Amit Lysa meg is tenne, de a Tyrion az ősi jogra hivatkozik: döntsenek az istenek. Párbajban ha ő vagy választott bajnoka legyőzi a vád bajnokát, akkor ártatlannak ítéltetik és szabadon elmehet.
2022. febr. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ja ez így érthetőbb, csak az nem, hogy semmi bizonyítékuk nem volt, csak egy sejtés, vagyis Kisujj szava. De az csak a Bran elleni támadásra vonatkozott, Arrynhoz nem volt köze.
2022. febr. 13. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!