Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Fanfictiont hol érdemes...

Fanfictiont hol érdemes "hirdetni"?

Figyelt kérdés

2022. márc. 23. 10:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. a wattpadon hirdetem (csak részleteket közlök), és átirányítok mindenkit az AO3-ra, ahol publikálok.

Lehet még a Facebook-on, többféle csoportban: pl. olyan fandomos csoportban, amiről a fanfic íródott, de vannak írói csoportok is.

Plusz bármelyik szociálmédia felület megfelel: Insta, Twitter, Tumbr (az FB-t már említettem) stb. Ahol sokan megfordulnak, többen érdeklődnek az adott téma iránt.

2022. márc. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Esetleg konkrét csoport neveket tudsz írni, amiket te is használsz?
2022. márc. 23. 10:28
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én Supernatural-os csoportokban hirdetek, mert abban a fandomban írom a fic-jeimet. Ha más fandomban írsz, ennek nem vennéd sok hasznát.

DE a FB keresőjébe beírhatod: fanfic csoport, fanfic írói csoport, Wattpad írói csoport, és keresd a fandomod csoportjait. Bizonyára van néhány.

2022. márc. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Most megnéztem a legnagyobb számú ilyen csoportokat és nem igazán látom aktívnak az embereket. Elképzelésem sincs, hogy akiknek 1K+-os olvasottságuk van ők mit csinálnak
2022. márc. 23. 12:55
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Facebook és egyéb csoportokban, amelyek a fandommal foglalkoznak.

Plusz "networkolj", hagyj kommenteket, csillagokat mások művein, és akkor egyesek a tiédet is megnézik.

Mondjuk azt én sem tudom, hogy egyes trágyák miért kapnak 50k megtekintést, a normális irományok meg pár százat...

2022. márc. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5-ös: mint íróként akinek 2 fice van 100k+ olvasottsággal, rengeteg mindentől függ, hogy egy sztorit hányan néznek meg.

- Fandom, párosítás - elég egyértelmű, a ritkább/noname fandomok és párosítások kevesebb embert érdekelnek mint pl egy Marvel Stony fic, viszont a nagyon népszerűeknél hátrány, hiszen elveszhet a történeted a rengeteg többi között

- Szavak/fejezet - egy 33 fejezet alatt 25 ezer szavas ficet kevesebben fognak megnyitni mint egy 5 fejezet alatt 25 ezer szavasat, tökmindegy melyik a jobban írott (kb könyvet a borítóról ítélni szituáció, a 33 fejezetesről az az első benyomás, hogy az író nem fektet bele túl sok energiát)

- Az író feliratkozóinak, korábbi műveinek száma - lehet hogy épp a sztori amit te megnyitsz annyira nem jó, de az írónak vannak másik, népszerű művei is

- Trope-ok (szituáció sablonok) - vannak olyan népszerű sablonok, ahol tökmindegy mennyire borzasztó az írás, az emberek el fogják olvasni


Én egyáltalán nem networkölök, semmi csoportban vagy közösségi oldalon nem hirdetek. Egy népszerű fandomban írok egy relatíve népszerű párosítással, és az eddigi történeteim miatt van elég sok feliratkozóm, így ha pl ma este posztolok egy teljesen új sztori első fejezetét, több mint valószínű hogy reggelre 1000+ megtekintése lesz.

2022. márc. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!