Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyv nyolcadikos, ballagó...

Könyv nyolcadikos, ballagó fiúnak?

Figyelt kérdés
Az irodalommal, költészettel ismerkedő nyolcadikos fiúnak szeretnék könyvet ajándékozni. Pilinszky János illetve Szabó Lőrinc tetszett neki, így hozzájuk hasonló, finoman melankolikus költőket, vagy hangulatában hasonló írókat tudtok ajánlani? Nálam Háy János esetleg Grecsó Krisztián merült fel eddig, van jobb ötletetek mi tetszhet neki?

2022. máj. 2. 11:28
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Esetleg itt is találni valamit: [link]
2022. máj. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne gyerekirodalmat vegyél. 14 éves már jól boldogul a felnőttel. pl. Lackfi versei modernek.
2022. máj. 3. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Semmiképp nem szeretnék gyermekirodalmat, nagyon kis eszes srác, érettebb is a koránál.
2022. máj. 3. 06:40
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért az nem semmi. Nem tartom magam egy buta embernek, de 14 évesen magától Pilinszky-t olvasni? Miféle fiú ez? Értelmiségi család van mögötte? Le a kalappal.


A magyar kortárs irodalmat sajnos nem ismerem annyira, hogy ajánlani tudjak, de nekem az jutott eszembe, hogy valami sztoikus filozófiát tennék a kezébe, Plato-t, Marcus Aurelius-t vagy Aristoteles-t, ha pedig irodalom, esetleg valami orosz klasszikust, pl a Csendes don-t.

2022. máj. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én is ledöbbentem már rajta párszor, micsoda gyerek. Az egyik bátyja a párom, a másik idősebb testvér is eléggé intelligens, művelt ember. Nagyrészt az ő hatásuk az, hogy a legkisebb fiú már most ilyen érdeklődő. :)
2022. máj. 3. 20:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Kámaszutra.
2023. márc. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!