Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért nem adják ki újra...

Miért nem adják ki újra Michael Ende A sátánármányosparázsvarázspokolikőrpuncspancslódító bódítóka című könyvét magyar nyelven?

Figyelt kérdés
Anno könyvtárból kikölcsönözve olvastam ki és annyira megtetszett, hogy meg akarom vásárolni ezt a könyvet. Azonban olyan népszerű/ritka ez a könyv, hogy számos helyen több, mint 10 ezer forintért árulják az antikvár példányt. Írtam már a Kolibri Könyvkiadónak (akik legutoljára, 2014-ben adták ki), hogy mikor tervezik újra kiadni, azonban azt válaszolták, hogy nem tervezik mostanában kiadni. (A második levelemre már nem is reagáltak, hogy a távoli jövőben tervezik-e újra kiadni.)

#könyv #mese #Michael Ende #A sátánármányosparázsvarázspokolikőrpuncspancslódítóbódítóka #Kolibri Könyvkiadó #Wunschpunsch, a varázskoktél
2022. máj. 4. 12:06
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

[link]


4900 és 6000 forintért árulja két magánszemély.

2022. máj. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1: És? Ez nem válasz a kérdésre.
2022. máj. 4. 16:36
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Én kérek elnézést, amiért linkelni merészeltem egy oldalt, ahol nem 10 ezerbe kerül a könyv. Látom, akkor mégsem kell annyira.
2022. máj. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Milyen kiadó adta ki korábban? Érdemes nekik is írni.
2022. máj. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#3: Én kérek elnézést, hogy a kérdés kiírása előtt volt merszem megtalálni amit linkeltél és egy jóval olcsóbb ajánlatot elhappolni, amit már te nem láthattál.
2022. máj. 5. 08:52
 6/7 anonim ***** válasza:
36%
A végtelen történet után elgurult a gyógyszere vagy mi ez a cím? Te jó ég...
2022. máj. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A könyvkiadás egy biznisz. Simán lehet, hogy piackutatás alapján egyszerűen nem éri meg újra kiadni. Vagy csak nem vállalják az esetleges kockázatot.


Nem tudom, mi a pontos jogi helyzet a könyvvel kapcsolatban, de szerzői jogok miatt lehet, hogy ki sem adhatják.


Az előző 2 pontot erősíti, hogy 2021 október óta kongatják a vészharangot világszerte a kiadók: papírhiány és tintahiány van, pár évre minden könyvkiadás megzuhant. Ha egyébként sem tervezték kiadni, a válság miatt 2025 előtt tuti nem kerül elő újra.

2022. máj. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!