Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mennyire gyakori, hogy magyar...

Mennyire gyakori, hogy magyar írók olyan könyvet írnak, ami nem Magyarországon játszódik és így a szereplők nevei nem is magyarok? Van ilyen könyv egyáltalán?

Figyelt kérdés

2022. máj. 18. 09:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Leslie L. Lawrence eddig minden általam olvasott könyve ilyen.
2022. máj. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Sokat hallottam már róla, de csak a válaszodat olvasva néztem utána és jöttem rá, hogy ő egy magyar író.
2022. máj. 18. 09:59
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg ilyen van, sokan álnevet használnak, ezért gondolom, nem jöttél rá, hogy magyarok.
2022. máj. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Vavyan Fable is magyar írónő.

A könyveiről nem tudok nyilatkozni.

2022. máj. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
„Van ilyen könyv egyáltalán?” Hajjaj, szerintem gyakoribb, mint ha itthon játszódik egy könyv.
2022. máj. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem elég hiteltelen úgy írni egy másik országról, ha az illető még soha életében nem járt ott, vagy süt az írásáról, hogy halvány fogalma sincs az adott kultúráról, csak azt írja le, amit innen-onnan összeollóz amit az interneten talál róla.
2022. máj. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

*amit innen-onnan összeollóz, vagy az interneten talál róla.

Ez az egyik fő probléma azzal, ha egy magyar író minden áron külföldi neveket akar használni, és külföldön játszódó könyvet akar írni.

Az esetek többségéből valami harmatgyenge, izzadságszagú próbálkozás sül ki.

2022. máj. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
#6 Általában úgy vannak vele, hogy az olvasói 99%-a úgyse járt Hollywoodban, Balin vagy Sydney-ben, így azt ír, amit akar.
2022. máj. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 D-Mano ***** válasza:
100%

Például az Álomgyár kiadó teli van külföldi álneves magyar szerzőkkel, akik legtöbbször külföldi helyszínnel, szereplőkkel dolgoznak.

Pl. Borsa Brown, Anne L. Green, Sienna Cole stb.


De ez a jelenség nem most kezdődött. Pl. sok év után tudtam csak meg, hogy az a szerző, akinek a könyve megszerettette velem az olvasást, magyar (Martha Tailor) és úgy szintén a szerző, aki bevezetett engem az asztrológiába (Judy Ananda)...

2022. máj. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kollár Betti: Vonzás törvénye
2022. máj. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!