Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen konyvet tudnatok...

Milyen konyvet tudnatok ajanlani az elkotelezodesrol?

Figyelt kérdés

Olyan konyvet keresnek amelyik az elkotelezodesrol szól.

A google-on csak olyan konyveket talaltam ami az elkozelezodes, mint parkapcsolatrol szólt. No emgem a parkapcsolatrol szolo könyvek nem erdekelnek. Valami olyasmit keresnek, ami szimplán, altalanosan targyalja az elkotelezodest. (Elsosorban dohányzas leszokashoz kellene, masodsorban az angol B2 nyelvvizsgahoz. Semelyiknel nem tudok elkotelezodni, ennek psziches okairol es egyeb tudnivalokrol olvasnék).

Allen Carr konyvet el fogom olvasni, azon kivul erdekelne olyan, ami nem dohanyzas, es parkapcsolat specifikus elkotelezodes konyv. Elore is nagyon koszonom a valaszt! :)



2022. máj. 26. 23:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen elköteleződésről beszélsz. A dohányzás, drogfogyasztás, alkoholizmus, ezek nem az elköteleződés fogalomkörébe tartoznak, hanem "függőséget" okoznak.

Allen Carr könyvét olvastam, többször is, mindennek ellenére k_rv_ra nem tudtam leszokni a dohányzásról.

2022. máj. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A dontes c. könyvet fogok elolvasom. Valamilyen Eva magyar-zsido szarmazasu pszochologus írta.

Valoban függőséget okoznak ezek a cuccok. Es mit gondolsz, mi kell ahhoz hogy valaki leszokjon errol? Egy eros elkotelezodes (szerintem). Legalabbis nekem az kell.

2022. máj. 28. 09:50
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy hiszem, erre a könyvre gondolsz:

[link]


De ez nem a dohányzásról való leszokásról szól. A műben leírtak egy teljesen más pszichológiai alapon működő segítséget tudnak adni. A "függőségek" okozta hatásoktól csak egyetlen módon lehet megszabadulni, és ez nem elköteleződés, hanem úgy hívják, hogy akarat.

Figyelmedbe ajánlom: James Frey - Millió apró darabban c. kötetét.

2022. máj. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megnézem azt a könyvet is.

Valóban nem specifikusan olyan könyv amit keresek, azonban nem tartom rossz ötletnek elolvasni ezt sem.

Érdekes könyvnek tűnik ez is, bár nekem a cigarettán kívül semmi egyéb függőségem nincsen. Persze átkonvertálható azért az olvasott információ, ha az egyéb függőségekről olvasok.

2022. máj. 28. 21:14
 5/6 Kései Sirató ***** válasza:

A szokás hatalmát ajánlom:


[link]

2022. jún. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, cím alapján jónak tűnik, ennek is utánanézek:)
2022. jún. 1. 14:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!