Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért ilyen népszerűek Leiner...

Miért ilyen népszerűek Leiner Laura könyvei?

Figyelt kérdés
Már rég óta foglalkoztat a kérdés, ha megkérdezem könyvszerető lányismerőseim szeretik-e Laurát, mindig igennel válaszoltak. És ez nem csak a 12-16 korosztályban (bár persze a fiatalok körében a legnépszerűbb). Például itt az Szjg, ami sokaknál örök kedvenc.. Nemrég kezdtem el olvasni (5. résznél tartok) és az 1. rész nekem kibírhatatlanul unalmas volt. Eddig a történet kiszámítható, három könyvenként jó ha van 1 váratlan fordulat.. Nem értem mitől ilyen népszerű a sorozat, meg úgy unblock LL

2022. máj. 27. 19:14
A kérdező szavazást indított:
Szerintem túlértékert
Szerintem nagyon jó könyvei vannak
Nem olvastam még tőle semmit
89 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
A maga kategóriájában nem rossz. Egyébként mindenkinek más jön be tőle, vannak felnőtt korosztálynak szóló könyve is, nem csak tini főszereplősek.
2022. máj. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%

en bloc



A kérdéshez: a színvonalat (vagy inkább a hiányát) félretéve, meg is kell tudni fogni az olvasót: neki sikerül(t).

2022. máj. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
72%

„vannak felnőtt korosztálynak szóló könyve is”


Ne kímélj.

2022. máj. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%

Mert egyszerű a nyelvezete, illetve napjainkban játszódik Magyarországon, magyar tinik szerepelnek benne, ezért a fiatalok könnyen azonosulni tudnak velük.

Plusz sok poén van a könyvekben, bár az nyilván emberfüggő, hogy kinek mi a vicces.

2022. máj. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%

Én sem szerettem sosem ezeket a könyveket, viszont szerintem értem, hogy mi fogja meg bennük a fiatalokat.

Vannak könyvek amikben nem feltétlenül a cselekmény a fontos, hanem a hangulat. Megismered a szereplőket, megszereted őket, és ők lesznek a "barátaid" akiknek figyelemmel kíséred a mindennapjait addig, amíg olvasod a könyvet.

2022. máj. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%

Nyilván nem egy Stephen King vagy Tolkien szint, de a hazai “sulis regény”felhozatalban az ő művei még mindig igényesebb szintet képviselnek, mint a legtöbb. Azért olvastam már jóval elkeserítőnek próbálkozásokat is, amin tényleg fogtam a fejem.

Szeretem Leiner Laura humorát, felnőtt fejjel is lehet nevetni a könyvein, és habár van bennük pár baki vagy irreális elem, a könyveinek legnagyobb százalékát szórakoztatónak tartottam.

Képben van az adott tinédzser éra szokásaival. Pl. ma elolvasva a Szent Johanna Gimi világa már talán retronak is számít. Nyomógombos mobil, MSN, deszkások, ska, emo láz… a TikTok, Instagram, ingyenes videohívások Messengeren még sehol nem volt, ami már az IOV szerves részét képezi.

2022. máj. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
#6 köszönöm hogy kifejtetted a véleményed. Valóban hitelesen mutatja be a kamaszok világát, de nekem úgy tűnik néha mintha kiparodizálná a tinédzser kort. Néha meg eléggé zavaró, hogy ugyanazokat a kifejezéseket használja rendszeresen, mintha nem ismerne szinonimákat
2022. máj. 27. 20:31
 8/17 anonim ***** válasza:
93%
#3 Pl. a Közhelyeket olvasom most, ennek felnőtt (bár fiatal) főszereplője van.
2022. máj. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem az SZJG első Leiner Laura könyvnek nagyon jó, de elolvasva a többit látszik hogy az írónőnek még nem volt akkora rutinja az írásban. És ajánlom hogy olvasd el Laura többi könyvét és meg fogod látni hogy mi az amit annyira sokan szeretnek benne.
2022. máj. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
84%
Imádom Laurát, de tényleg kiparodizálja a tiniket. Dave karaktere a legszembeötlőbb.
2022. júl. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!