Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Létezik olyan könyvsorozat,...

Létezik olyan könyvsorozat, aminek több befejezése is van?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy mondjuk a szerzőnek van több ötlete is, hogy merre vinné a cselekményt, és ahelyett, hogy döntene, mindkettőt megírja. Ilyen létezik?

2022. máj. 30. 18:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Talán szerepjáték-könyvekben, ahol a dötéseid befolyásolják a sztori végét.
2022. máj. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szinte mindegyik könyv ilyen. Hogy aztán a nagyközönség elé végül mi kerül, az más kérdés. ;) Régebben előfordult, hogy az első megjelenés (újság) könyvben más befejezést kapott. Keress már rá!


A Farewell to Arms c. könyv egyik kiadásában a kiadó felvállalta mindegyiket, szóval 47 „befejezést” találsz.


De mindig hangsúlyozom, nincs olyan, hogy befejezés, mert az olvasó úgy alakít(hat)ja a végét, ahogyan akarja. Vagy akár az elejét-közepét is.

2022. máj. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. máj. 30. 19:54
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Böszörményi Gyula 9...8...7 6...5...4 3...2...1

Trilógia, ezek a címei. :)

Utolsó fejezetből/epilógusból kettő íródott annak idején, és amelyikre a rajongók szavaztak, arra vitte a következő kötetet. A könyvekben mindkét befejezés benne van.

2022. máj. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A sorozatból még csak az első részt olvastam, és annó imádtam, de valahogyan sosem folytattam. Muszáj lesz időt kerítenem rá. :D
2022. máj. 31. 19:35
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem sorozat, de pl. a Ferdinand von Schirach: Terror-tárgyalótermi dráma című művének két vége is benne van a kiadott könyvben, illetőleg színházban is játsszák mindkét verziót.


A darab egy bírósági tárgyalásról szól, gyakorlatilag magát a tárgyalást játsszák el (tanúmeghallgatás, vádlott meghallgatása, ügyész-ügyvéd kérdései és beszédei, bíró közbevetései...), ahol a végén a nézők (kvázi mint az angolszász jobban az esküdtszék) döntik el, hogy a főszereplő bűnös van nem. Szavazni kell egy kis cetlin, majd egy rövid szünetben a színészek összesítik a szavazatokat, és annak megfelelően fejezik be a darabot vagy elítéléssel, vagy felmentéssel. Mindkét esetben van a végén egy bírói indokolás és rövid összefoglalás még.


A kiadott könyvben mindkét verzió megtalálható.

2022. jún. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Sorozatról nem tudok, de Katie Khan: 90 perc c. könyvének háromféle befejezése van. (Mondjuk úgy az igazi, ha ez meglepetésként éri az olvasót.)
2022. jún. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!